Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone. (Foto: LETA)

Lipkes memoriāla direktorei Lolitai Tomsonei pasniedz "Latvijas PEN" balvu

Dzīvesstils
3. maijā 11:14 2019. gada 3. maijā 11:14
LETA
Rakstnieku biedrības "Latvijas PEN" balvu par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā vai diskriminēto grupu atbalstīšanā 2019.gadā nolemts piešķirt Žaņa Lipkes memoriāla direktorei Lolitai Tomsonei, informēja organizācija.

"Latvijas PEN" balva tika nodibināta 18.martā organizācijas gadskārtējā kopsapulcē. "Latvijas PEN" balvu nolemts piešķirt par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā vai diskriminēto grupu atbalstīšanā. "Latvijas PEN" balvas mērķis ir popularizēt konkrētās personas darbību un vārda brīvības aizstāvību kā nozīmīgu darbu.

"Balvu Tomsone iegūst par nerimstošu aktivitāti sieviešu tiesību aizstāvēšanā, protesta akciju organizēšanu un iedvesmošanu, kuru rezultātā netika veikti sieviešu pašnoteikšanos ierobežojoši grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, par enerģisku līdzorganizēšanu kustībā, kas iestājas pret nevajadzīgu koku izciršanu "Par kokiem Rīgā", kā arī par to, ka ar savu darbību atjaunojusi sociālās atmiņas taisnīgumu, organizējot pasākumus Latvijas teritorijā nogalināto ebreju un citu holokaustā cietušo iedzīvotāju piemiņai," teikts organizācijas paziņojumā.

Pirmo "Latvijas PEN" balvu veidojis mākslinieks Ivars Drulle.

Vēl portālā

Gaumīgi un bez liekiem izdevumiem: stila piemēri, kā pareizi valkāt baltu kreklu 1
Kā nodzīvot kopā līdz sirmam vecumam. Stāsta Aina un Gatis Poiši 7
Lilita. Karaliene, nevis Mirttante no "Limuzīna Jāņu nakts krāsā" 14
Pievienot komentāru

"На кассе поняла - мой счет заблокирован": жительница Латвии в шоке от взыскания алиментов

В Юрмале после концерта жестоко избили женщину, а потом и заступившегося за нее мужчину 4