Ar trīs jauno modes mākslinieču skatēm svinīgi atklāta Rīgas modes nedēļa
Ar trīs jaunu modes mākslinieču no trīs dažādām Eiropas valstīm kolekciju prezentācijām Tallinas ielas radošajā kvartālā koncertzālē “Tu Jau Zini Kur!” 23. oktobrī svinīgi atklāta 29. Rīgas modes nedēļa.
Atklāšanas pasākums pulcēja ap 300 viesu un tika veltīts jaunajiem māksliniekiem digitalizācijas laikmetā. Tajā savas kolekcijas izrādīja Anna Elizabete Kasparsone ar zīmolu Anna Elizabete Fashion no Latvijas, Teodora Mitrovska no Maķedonijas un Kristela Kuslapū no Igaunijas.
Anna Elizabete Fashion (Latvija)
Zīmola jaunā kolekcija “Flow” (tulk. – straume) savieno sievišķīgu vizuālo tēlu ar laikmetīgu urbānās vides estētiku. Pāreju no ātrās modes (fast fashion) uz lēna dzīvesveida kustību (slow movement) apzīmē kolekcijas atslēgvārds FLOW* [fləʊ].
Vizuālā interpretācija ir kontrasts, kas ir virzībā uz harmonisku balansu – materiālos ,krāsās un tehniskajā apdarē. Kolekcijā iekļauti asimetriski griezumi, savilkumi, tukši laukumi un plūstoši volāni.
Sievišķība un urbānā estētika: "Anna Elizabete Fashion" skate Rīgas modes nedēļā pavasaris/vasara 2019
Kristela Kuslapū (Igaunija)
Igaunijas adījumu dizainere Kristel Kuslapuu iedvesmojas no klišejām un ironijas, savus tērpu dizainus raksturojot kā skaļus, nevīžīgus un savādus.
Flirtējot ar skulpturālām formām, drosmīgām krāsām un unikāliem rakstiem, dizainere ir sevi nodēvējusi par pilnīgu maksimālisti.
“Manā skatījumā nav nepieciešamības identificēties ar kādu dzimumu, lai justos brīvi. Dzimuma noteikšana apģērbam šķiet kā enerģijas izšķiešana, kuru var izmantot labāk. Redzot mazas meitenītes rozā tērpos un puisīšus zilos man nāk smiekli, taču patiesībā tas manī rada skumjas. Ticiet man, jūs drīkstat valkāt to, kas jums patīk!”
Igaunijas jaunās modes mākslinieces Kristelas Kuslapū tērpu skate Rīgas modes nedēļā pavasaris/vasara 2019
Teodora Mitrovska (Maķedonija)
Kolekcijas “We Are Not Machines” (tulk. “Mēs neesam ierīces”) iedvesmas avots ir tekstilrūpniecības darbinieki. Tajā tiek risināts jautājums par lēta darbaspēka izmantošanu trešās pasaules valstīs.
Nostādot iepretim funkcionalitāti un ierobežojumus, rodas jautājums par to, kurā brīdī cilvēka ķermenis kļūst par mašīnu, gan no fiziskā, gan ētiskā aspekta.
Tā kā kolekcija ir konceptuāli orientēta, tā ir pievilcīga jauniem, mūsdienīgiem klientiem, kuriem šķiet tīkams ielas stils ar ekscentrisku pieskārienu.