Kas jāzina par sveču dedzināšanas maģiju - un kuras sveces ir bīstamas veselībai
Jau kopš alu laikmeta dzīvā uguns, arī sveces mazā liesmiņa, uzbur drošības un mājīguma izjūtu. No otras puses, vai esam droši, ka, parafīna svecei degot, gaisā neizdalās arī nevēlamas vielas? Galu galā gaisa kvalitāte mājās ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai būtu laba veselība.
Cilvēkus dabiski piesaista gaismas un siltuma avoti. Mūsu evolūcijas vēsturē uguns nodrošināja siltumu, aizsardzību un ēdiena gatavošanas līdzekli, kas bija ārkārtīgi svarīgi, lai izdzīvotu. Mūsdienās to visu iespējams nodrošināt bez atklātas uguns, bet tik un tā nespējam iztikt bez lūkošanās liesmās – vai tā būtu degoša svece, pagales kamīnā vai ugunskurs. Interesanti, ka zinātne tā arī nav atšifrējusi šo uguns magnētismu, un teorijas to skaidro, sākot ar mūsu instinktiem un beidzot ar dažādiem psiholoģiskiem un sociāliem aspektiem.
Ar svecēm tradicionāli veic rituālus, lai vairotu veiksmi, laimi, mīlestību, skaistumu un iemantotu kādas spējas vai īpašības. Šķiet, reti kurš vairs pats lej sveces, taču aizdegt kādu sveci, lai iegūtu noteiktu enerģiju, var ikviens. Lai vēlme piepildītos, svarīgi iedegto sveci nenodzēst, bet ļaut tai pašai pilnībā izdegt. Ja sveci nopūš, var it kā apstādināt vēlamās īpašības ienākšanu sevī. Taču ar sveces krāsu, kas katra saistīta ar savu enerģētiku, var arī pastiprināt savu vēlēšanos. Piemēram, balta svece modinās visu labo cilvēka sirdī, sarkana rosinās būt aktīvam un uzņēmīgam, zila palīdzēs sevi līdzsvarot un būt morāli noturīgam. Tiktāl – par ticējumiem un rituāliem. Pragmatiskie zinātnieki uz to visu lūkojas no pavisam cita skatpunkta.