"Var palikt par invalīdu uz mūžu!" - brīdina nepeldēt Ogres upē
Ogre ir pilsēta pie divām upēm, ar daudziem tiltiem un ar daudziem peldēt gribētājiem. Pilsētā nav neviena oficiāla peldvieta, līdz ar to, jaunieši dodas atveldzēties pie tā saucamā dzelzceļa tilta. Kāds vietējais aktīvists gan aicina tur nepeldēties - ar magnēta palīdzību no Ogres upes gultnes izdevies izcelt dažādus atkritumus, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.
Dzelzceļa tilts ir populāra vieta jauniešiem, kur pārvarēt savas bailes un upē lekt no augstuma. Sastaptie Ogres iedzīvotāji gan atzīst, ka zina par piesārņoto upi un paši tur nepeldas, taču ir manījuši citus peldētājus.
“Ir daži cilvēki, kuriem te patīk peldēties. Man nē. Negribu. Te ir daudzi metāli, akmeņi. Nav droša vieta. Cilvēki tā saka,” stāsta ogrēniete Katrīna.
Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķiruģijas klīnikas virsārsts Kārlis Bicāns atkal un atkal atgādina, ka ūdenī lekt uz galvas ir ļoti bīstami.
Kaklā ir septiņi trausli skriemeļi, kurus savainojot uz galvas lecējs var palikt par invalīdu uz mūžu, vai arī noslīkt turpat peldvietā.
“Upē var būt celmi, akmeņi, kas straumes ietekmē mainījuši savu atrašanās vietu. Ja lec uz galvas un saskaras ar kādu priekšmetu, pārtrūkst saites starp rokām, kājām un galvas smadzenēm. Ja tas notiek lielā ātrumā, cieš muguras smadzenes. Cilvēks zem ūdens vairs neko nevar izdarīt, rokas un kājas nestrādā. Ja nav palīdzības no malas, viņš vairs neko nevar izdarīt,” skaidro Kārlis Bicāns, Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķiruģijas klīnikas virsārsts.