Elpas svaigumam. Kāpēc zobu pastu labāk pirkt aptiekā
Lai uzturētu veselīgu mutes dobumu, zobus un cīnītos ar nelāgu elpu, dod priekšroku aptiekā nopērkamajiem mutes dobuma kopšanas līdzekļiem, kam piemīt arī ārstnieciska iedarbība.
Iesaka t/c Domina EUROAPTIEKA pārdevēja konsultante ANDŽELLA KĀRKLIŅA.
Kāpēc izvēlēties zobu pastu aptiekā?
Aptiekā nopērkamās zobu pastas vieš vairāk uzticības, jo ir zināma garantija, ka to sastāvā esošās vielas nekaitēs mūsu veselībai. Aptiekā var iegādāties labas ārstnieciskās un profesionālās zobu pastas, ko neatrast parastos lielveikalos, piemēram, Gum, Kin, Elgydium, Ecodenta u.c., kas satur dabiskas un ārstnieciskas izejvielas u.c.
Katra ražotāja piedāvāto zobu pastu klāsts ir diezgan plašs, dažam ir pat 4– 5 veidi, tāpēc jautā padomu farmaceitam, lai atrastu piemērotāko sev un katra ģimenes locekļa vajadzībām. Piemēram, ir zobu pastas, kas pasargā no kariesa, mazina aplikumu, pretiekaisuma zobu pastas ar ārstniecisko augu ekstraktiem un hlorheksadīnu, kas palīdz novērst smaganu iekaisumu, asiņošanu un atveseļo smaganas. Ir speciālas zobu pastas jutīgiem zobiem, kas palīdz mazināt zobu bojātās emaljas jutīgumu, lai tā nereaģē uz aukstumu un skābiem augļiem. Savukārt, baltinošās un balinošās zobu pastas mazina tumšo aplikumu, ko rada kafija, tēja u.c. Aptiekās nopērkamo zobu pastu sastāvs ir saudzīgs, tas nebalina zobus, bet palīdz atgūt dabisko zobu emaljas baltumu. Pareizi izvēlēta zobu pasta palīdz arī mazināt sliktu elpu un uzturēt to ilgāk svaigu.
Padoms: labākam efektam zobu pastas ieteicams mainīt, nevajag gadiem ilgi tīrīšanai lietot tikai vienu zobu pastu. Zobus vajadzētu tīrīt divreiz dienā – no rīta un vakarā. Ja ir ierasts, to var darīt arī biežāk, piemēram, pēc katras ēdienreizes.
Mutes skalojamie līdzekļi neaizstāj zobu tīrīšanu, bet tie ir labs palīgs mutes dobuma veselības uzturēšanā. Tie satur dažādas ārstnieciskas vielas – fluoru, cinku, nātriju, augu ekstraktus, mentolu, ēteriskās eļļas u.c., kam piemīt pretiekaisuma, pretmikrobu, dezinficējoša iedarbība. Mutes skalojamie līdzekļi aizkavē dažādu baktēriju vairošanos mutes dobumā, samazina iekaisumu attīstību, aizkavē zobu bojāšanos, mazina aplikuma veidošanos, atsvaidzina mutes dobumu, noņem nevēlamu smaku, īpaši svarīgi tas ir smēķētājiem. Tie ir ļoti noderīgi pēc dažādām stomatoloģiskām procedūrām, jo veicina dzīšanas procesu – pēc implantu ielikšanas, zobu izraušanas, kā arī pēc akūtu iekaisumu – stomatīta, gingivīta un paradontozes ārstēšanas.
Kā izvēlēties? Jautā padomu farmaceitam, lai izvēlētos labāko. Piemēram, Oralflux, ir divu veidu mutes skalojamie līdzekļi: viens paredzēts jutīgām smaganām, otrs – mutes dobuma kopšanai ikdienā. Tie nesatur alkoholu un nesausina mutes dobuma gļotādas. Piemēram, Kin, ir saudzīgs mutes skalojamais līdzeklis bērniem, kam nepatīk tīrīt zobus vai ir breketes, kas apgrūtina šo procesu. Tas noskalo ēdiena atliekas, stiprina zobu emalju un aizsargā to pret bojāšanos.
Padoms: ieteicams pievērst uzmanību, vai līdzeklis ir koncentrētā veidā un pirms lietošanas ir jāšķaida ar ūdeni, vai tas ir gatavs lietošanai. Tomēr, ja gatavais līdzeklis šķiet pārāk spēcīgs, to var atšķaidīt ar ūdeni un uzticēties savām sajūtām.
Papēti Kin, Gum, Listerine, Elmex u.c. Tie labi der jutīgām smaganām, pēc dažādām procedūrām, kā pretiekaisuma līdzekļi, arī mutes atsvaidzināšanai.
Padoms: mutes dobuma skalošanai der arī zāļu tēju un garšaugu novārījumi – kumelītes, kliņģerītes, krustnagliņas, piparmētras un tējas koks u.c., kā arī šo augu ēteriskās eļļas – ņem 2 – 3 pilienus uz glāzi ūdens. Muti var skalot arī ar tīru ūdeni vai sālsūdeni (tējkarote sāls uz glāzi ūdens).
Reklāmraksts publicēts sadarbībā ar "Euroaptieka" / Publicitātes foto, Vida Press