Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Solīto 2000 dalībnieku vietā uz mediķu protestu bija ieradušies aptuveni 500 cilvēki 15

Par veselību
2019. gada 28. novembrī 13:25 2019. gada 28. novembrī 13:25 | Papildināts, 2019. gada 28. novembrī 13:50
  Jauns.lv / LETA
Pie Saeimas šodien veselības aprūpes darbinieku protesta akcija kopumā bija pulcējusi 500 dalībniekus un aizritējusi bez starpgadījumiem, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Elīna Priedīte.

Akcija ilga aptuveni stundu un noslēdzās ar Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtu ierosinājumu par Saeimas atlaišanu.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības rosinājums tiks skatīts CVK sēdē, kas plānota ceturtdien, 5.decembrī, plkst.11, aģentūrai LETA pavēstīja CVK pārstāve Laura Zaharova. Viens no risinājumiem ir LVSADA kā inicatīvas grupu pievienot jau esošajai iniciatīvai par Saeimas atsaukšanas rosināšanu, taču par to lēmums vēl jāpieņem CVK sēdē.

Citu organizāciju iepriekš rosinātajā parakstu vākšanā portālā "latvija.lv" par referenduma rīkošanu Saeimas atsaukšanai ir parakstījušies gandrīz 40 000 vēlētāju. Tautas nobalsošanas sarīkošanai nepieciešams savākt teju 155 000 parakstu.

Lai arī akcijas rīkotāji lēsa, ka akcijā plāno piedalīties aptuveni 2000 iedzīvotāju, policijas novērojumi liecina, ka to bija aptuveni 500.

Aģentūra LETA novēroja, ka daudzi mediķi rokās turēja valsts karogus un plakātus ar protesta saukļiem, piemēram, "Deputāti neslimo?", "Valdība mīliet mediķus, jo nebūsiet mūžīgi veseli".

Tāpat akcijas dalībnieki vairākkārt sauca "atlaist Saeimu" un "viens likums - viena taisnība visiem".

7.novembra gandrīz vienlaikus pie Saeimas nama notikušajās mediķu un administratīvi teritoriālās reformas pretinieku protesta akcijas bija kopumā pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Jau ziņots, ka šodien akcija tika rīkota, jo Saeima 14.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma 2020.gada valsts budžetu, medicīnas darbinieku atalgojuma celšanai papildus piešķirot aptuveni 60 miljonus eiro. 

Pērn Saeimā pieņemtais lēmums mediķu algu celšanai 2020.gadā paredzēja 120 miljonus eiro, kas nozarē strādājošo algas ļautu pacelt par vidēji 20%. Taču, koalīcijai, atzīstot, ka šāda likuma pieņemšana esot bijusi kļūda, jo netika paredzēti finanšu resursi, mediķu algām izdevās rast vien aptuveni pusi nepieciešamās naudas. 

Sākotnēji mediķu algām tika plānots piešķirt 42 miljonus eiro, tomēr, reaģējot uz nozares augošo neapmierinātību, tika pieņemts lēmums pārskatīt iepriekš atbalstītās prioritātes. Pārskatot nākamā gada prioritātes, kā arī aktualizējot valsts uzņēmumu un centrālās bankas peļņu, izdevies rast vēl 18 miljonus eiro, tādējādi kopumā mediķu algām nākamajā gadā nodrošinot aptuveni 60 miljonus eiro.

Citi šobrīd lasa

Lelde Dreimane: "Neviens man vairs sirdi nesalauzīs"
Kas viņa ir - Svetlana Tihanovska, kura pati kādreiz balsoja par Lukašenko? 15
Tā atrodas Eiropā. Kā rit dzīve uz, iespējams, bīstamākās salas pasaulē
Skatīt visus komentārus

Разбили сердце Гарри: 7 девушек, которые расставались с внуком королевы

Герцогиня Меган сменила имидж и стала копией Ким Кардашьян