Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Austrālietis Džeimss 60 gadu garumā ziedoja savas asinis – to dīvainā sastāva dēļ izdevās izglābt 2,4 miljonus zīdaiņu 13

Par veselību
2018. gada 15. maijā 05:19 2018. gada 15. maijā 05:19
Jauns.lv
81 gadu vecais Austrālijas iedzīvotājs Džeimss Harisons ziedoja asinis 60 gadu garumā, izglābjot dzīvību ap 2,4 miljoniem mazuļu Austrālijā, vēsta CNN, atsaucoties uz Austrālijas Sarkanā krusta informāciju. 

Harisona asinīm piemīt unikālas slimības apkarojošas antivielas, kuras tika izmantotas, lai izveidotu injekciju ar nosaukumu Anti -D, kas palīdz cīnīties pret Rezas slimību. (Slimība, kad mātes asinis faktiski sāk uzbrukt vēl nedzimušā bērna sarkanajām asins šūnām. Tas var radīt smadzeņu bojājumus, vai pat mazuļa nāvi). 

Austrālietis Džeims Harisons - viņš ziedoja asinis 60 gadu garumā, izglābjot ap 2,5 miljonus zīdaiņu dzīvību. (Foto: Vida Press)

Harisona vēlme ziedot asinis parādījās pēc smagas krūškurvja operācijas pusaudža gados. Tolaik vēl zēns būdams, Harisons izglābās no nāves tieši pateicoties ziedotāju asinīm. 

Dažus gadus vēlāk ārsti atklāja, ka viņa asinis satur antivielas, kuras varētu izmantot Anti-D injekcijām. Ārsti nespēj rast izskaidrojumu, kāpēc Harisona asinīs veidojas šīs antivielas, bet viņš ir viens no aptuveni 50 cilvēkiem Austrālijā, kam piemīt šāda īpatnība. 

“Katra ziedotāja asinis ir iespēja izglābt dzīvību, taču Džeimsa Harisona asinis ir tik īpašas, ka var tikt izmantotas medikamenta iegūšanai,” apstiprināja Austrālijas Sarkanā krusta pārstāve.

Saskaņā ar Austrālijas Sarkanā krusta datiem, Harisona asinis varētu būt izglābušas dzīvību ap 2,4 miljoniem zīdaiņu. Vīrietis tiek uzskatīts par Austrālijas nacionālo varoni, viņš ieguvis vairākas balvas par dāsnumu, tostarp Austrālijas goda ordeņa medaļu, kas ir viens no valsts prestižākajiem apbalvojumiem. 

Džeimss Harisons nu ir nodevis savu pēdējo asins ziedojumu. (Austrālijā pēc 81 gada vecuma vairs nedrīkst ziedot asinis), tikmēr Sarkanajā krustā cer, ka cilvēki, kuriem ir līdzīgas asinis kā Harisonam, būs tikpat dāsni un vēlēsies palīdzēt tiem, kas nonākuši nelaimē.

Citi šobrīd lasa

Igaunijā saņemta pirmā atļauja eitanāzijai: no dzīves atteikusies skolotāja, četru bērnu māte 5
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 102
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 36
Tēmas: Austrālija
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой