Kāda ir burātāja Preisa ģimenes rudens labsajūtas formula
Burātāja Jāņa Preisa ģimenes pavarda uzturētāja ir viņa sieva Krista. Viņa rūpējas par sava vīra un bērnu – Lenijas (5) un Viljama (3) labsajūtu ik dienas. Krista Preisa piekrita padalīties ar savas ģimenes lieliskās pašsajūtas un enerģijas noslēpumiem.
Enerģijas pamats – veselīgs uzturs
Mūsu ģimenes labsajūtas formula rudenī īpaši neatšķiras no citiem gadalaikiem. Veselīgs dzīvesveids mums ir pašsaprotams un tiek ievērots diendienā, nevis triecienveidīgi vai ar īpašu apņemšanos. Jānis ir profesionāls sportists, tādēļ īpaši seko līdzi savai pašsajūtai un uzturam, savukārt mamma mani jau no bērnības ir radinājusi pie veselīgas ēdienkartes, tāpēc ikdienā izvēlos ēdienus, kas liek justies enerģijas pilnai un “vieglai”, kā arī dzeru daudz tīra ūdens. Brokastīs Jānim un bērniem gatavoju putras, kuras viņi labprāt ēd, savukārt pati brokastis izlaižu. Mans rīta rituāls ir glāze silta ūdens ir izspiestu citronu, kad atmodina organismu, tam seko liela krūze kapučino. Uzturā daudz lietojam graudaugu, dārzeņu ēdienus un zivis. Tā kā jau 6 gadus uzturā nelietoju gaļu, arī mājās to negatavoju. Jānis gaļas ēdienus ēd ārpus mājās un izvēlas tikai vistu, retos izņēmumos medījumu, savukārt, bērni gaļu saņem bērnudārzā. Diendienā daudz lietojam arī piena produktus – biezpienu, bio lakto, kefīru, balto jogurtu. Mūsu bērni nezina, kas ir McDonalds un fast food, colu uzskata par pieaugušo dzērienu un pieklājīgi atsakās, kad tiek cienāti ar čupačups vai ledenēm. No visa jau protams nevar izvairīties, bet, manuprāt, ir lietas, kuras mēs kā vecāki varam ietekmēt. Mums ir ļoti paveicies, ka Jāņa mamma Liepājā pati siltumnīcā audzētomātus un gurķus, kurus nevar ne salīdzināt ar veikalā pirktajiem. Viņa ziemai sagatavo mums dzērveņu sīrupu, no kā jaucam sulas, sasaldētas ogas, kuras bērni kāru muti ēd visu rudeni un ziemu, kā arī
pašu vāktu medu no bioloģiskās saimniecības. Savukārt no mana tēta
dārza dabūnam ķirbjus, bet mana vecmāmiņa mūs visam gadam nodrošina
ar brīnumgardiem ievārījumiem un marinētiem kabačiem.
Fiziskās aktivitātes ar prieku, nevis piespiešanos
Visi esam aktīva dzīvesveida piekritēji – Jānim sports ir ikdiena, jo viņš ir treneris bērnu un jauniešu sporta skolā, kā arī regulāri piedalās vindsērfinga sacensībās Latvijā un ārzemēs. Arī mana labsajūtas formula nav iedomājama bez fiziskas slodzes. Ņemot vērā, ka bērni vēl ir mazi, man nav laika apmeklēt sporta klubu, tāpēc regulāri skrienu krosiņu, taisu vēderpreses un vingroju mājās pēc treniņprogrammām, kas atrodamas www.dailyhiit.com. Savukārt, Lenija un Viljams ir gatavi darīt jebko, ko vien viņiem piedāvā – brauc ar riteņiem, mācās peldēt, kur vien ir iespēja lēkā batutā, pagājušajā ziemā abi pirmo reizi tika uzlikti uz slēpītēm, šovasar brauca Jānim līdzi uz laivas un grib mācīties burāt, kā arī lūdzas, lai nopērkam skrituļslidas... Rudenī bērnudārzā atsāksies deju nodarbības un baseins. Negribam viņiem piespiest darīt kaut ko obligātu – vēlamies, lai viņi izmēģina visu un paši izvēlas, ar ko turpināt nodarboties padziļināti.
Jau aptuveni trīs gadus pie saslimšanām neesam lietojuši antibiotikas vai kādus stiprākus medikamentus. Jāatzīst, ka iesnas un klepus mūs piemeklē bieži, taču pēdējo gadu laikā esmu atradusi veidus, kā kļūt veseliem, izmantojot dabīgas metodes. Dzeram dažādas zāļu tējas, klepu ārstējam ar islandes ķērpja tēju un siltu pienu ar medu, taisam krelles no ķiploka daiviņām, ko mazie liek gan ap kaklu, gan pie gultiņas. Klepu pirms miedziņa “izsildam” ar uzkarsētām, zeķēs sabērtām auzu pārslām, ko liekam uz krūtīm un muguriņas. Mana brīnumrecepte, kas noteikti daudziem jau zināma, ir virums no ingvera saknes, melnās tējas, citroniem, apelsīniem un medus. Dazkārt pievienoju arī abolus vai greifrūtus un krustnagliņas. Tiklīdz jūtu, ka tuvojas saausktēšanās, tā lielā kastrolī vāru šo dzērienu, apēdot arī visus labumus, izņemot ingveru, kas tur iekšā. Turklāt smarža ir vienkārši fantastiska, kas rudens un ziemas vakariem piešķir īpašu šarmu.
Vitamīni labai pašsajūtai
No vitamīniem mazajiem dodu fluora tabletes un multivitamīnus, savukārt, gan es, gan Jānis izvēlamies minerālvielu piedevu Magne B6. Jānim kā sportistam tā īpaši nepieciešama, jo uzlabo pašsajūtu un mazina muskuļu nogurumu pēc intensīvas fiziskas slodzes. Savukārt es Magne B6 lietoju jau abu grūtniecību laikā, periodiski turpinot lietot pēc tam, jo pirmkārt, man kā veģetārietei jāuzņem papildus minerālveilas, otrkārt, tā palīdz pret nogurumu un trauksmes sajūtu.
Prieks par sīkām lietām
Mūsu ģimenē, labsajūtu dot arī tādas sīkas, it kā nenozīmīgas lietas, bez kurām man grūti iedomāties savu ikdienu... Tīra, sakārtota māja, klusināta džeza mūzika, izvēdinātas telpas, puķains galdauts, sveces un, ja iespējams, ziedi vāzē.
_____________________________________________________________________
1
, kura sastāvā ir optimāla magnija un B6 vitamīna kombinācija,kas efektīvi uzveic magnija trūkumu un tā izraisītos simptomus.
Magne B6 mazina nogurumu, nespēku, nervozitāti, muskuļu krampjus. Ražots Francijā.
Pirms lietošanas uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju.
Konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Bezrecepšu medikaments.
1 Sanofi iekšējie dati pamatojoties uz IMS 2012. S-LV-MGP-13-03-04. Apstiprināts: 12.03.2013
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA KAITĪGA VESELĪBAI
_____________________________________________________________________