
Ziedi zied, bet mīlulis kasās? Kā pavasaris ietekmē mājdzīvnieku veselību

Pavasaris, kad daba mostas no ziemas miega, ietekmē arī tavu mājdzīvnieku. Siltāks laiks un garākas dienas dāvā ne tikai iespējas, bet arī izaicinājumus. No sezonālām alerģijām līdz aktīviem parazītiem – uzzini, kā pasargāt mīluli un nodrošināt viņa veselību pavasarī.
Aktivitātes ārpus telpām
Kad laiks ir siltāks, mājas mīlulis kļūst aktīvāks un vairāk grib doties ārā. Un tas ir lielisks veids, kā nodrošināt tam nepieciešamo fizisko aktivitāti un stimulēt mentālo veselību. Tomēr atceries, ka aktīvāks dzīvesveids jāievieš pakāpeniski, īpaši, ja dzīvnieks ziemā bijis mazaktīvs.
Parazīti un slimības
Pavasarī daudzi dzīvnieki maina kažoku, un tas nozīmē, ka papildu rūpes jāvelta kažoka kopšanai. Lai atbrīvotu to no izkritušajām spalvām, putekļiem un netīrumiem, dzīvnieks regulāri jāķemmē. Tas veicina asinsriti un stimulē dabīgo taukvielu izstrādi. Ķemmēšanas laikā var pārbaudīt, vai dzīvniekam nav blusu, ērču vai citu parazītu, kas pavasarī aktivizējas. Tie var pārnēsāt dažādas slimības, apdraudot tava mīluļa veselību. Ir ļoti svarīgi regulāri lietot profilaktiskos pretparazītu līdzekļus un pēc katras pastaigas dzīvnieku pārbaudīt.
Pavasarī pieaug risks sastapties arī ar citām dzīvnieku slimībām, piemēram, trakumsērgu, tāpēc neaizmirsti mājas mīluli vakcinēt.
Alerģija
Tāpat kā cilvēki, arī dzīvnieki var ciest no sezonālās alerģijas. Alergēni, piemēram, ziedputekšņi, var izraisīt niezi, ādas apsārtumu vai pat elpošanas problēmas. Ja pamani, ka dzīvnieks kasās vairāk nekā parasti, vai šķiet, ka tam ir grūti elpot, nekavējoties ved savu mīluli pie veterinārārsta. Alerģijas simptomus var mazināt ar pareizu ārstēšanu un diētu.
Diēta un uzturs
Mainoties sezonām, var mainīties arī mājdzīvnieka enerģiskums un aktivitāte, un pavasarī tam var būt nepieciešamas papildu kalorijas. Konsultējies ar veterinārārstu, lai pārliecinātos, ka dzīvnieka ēdienkarte atbilst tā fiziskajām vajadzībām, tomēr uzmanies, lai to nepārbarotu, jo liekais svars var radīt veselības problēmas.
Pielāgošanās apstākļiem
Dārza darbos izmanto mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, kas nekaitē tavam mājdzīvniekam.
Pavasarī laikapstākļi ir mainīgi – no aukstiem rītiem līdz siltām pēcpusdienām. Vienmēr pārliecinies, ka mājdzīvnieks jūtas labi. Piemēram, lai izvairītos no pārkaršanas, neļauj tam ilgstoši uzturēties tiešos saules staros.