Kā saprast, ka kaķis jāmazgā - skaidro dzīvnieku frizieris
Runā, ka kaķiem nepatīk ūdens. Daļēji tā ir taisnība. Lielākā daļa kaķu diez vai būs sajūsmā par peldi ūdenī. Taču mūsdienās daudzi kaķi vispār nevar iztikt bez ūdens procedūrām. Dzīve četrās sienās, siltās telpās atspoguļojas ādas un vilnas stāvoklī. Tas mainās nevis pāris reižu gadā kā dabā, bet visa gada garumā, un reizēm mīlulim vajadzīga palīdzība, pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds".
Izrādās, ne visi kaķi spēj sevi labi nomazgāt paši. Kaķi ar īsiem, truliem purniņiem, piemēram, persieši un eksotiskas šķirnes, fiziski to nevar izdarīt. Daži mīluļi ir slinki, bet dažiem ir īpašs apmatojums un āda, kam ir nosliece uz dažādām problēmām, tāpēc saimniekam jāzina, kā palīdzēt draugam, raksta portāls "Rus.lsm.lv".
Kaķu audzētājs un dzīvnieku frizieris Ivo Oburmanis skaidro – ja kaķis izskatās labi, tā vilna ir spīdīga, un šķiet, ka viss ir kārtībā, tad kaķi mazgāt nevajag. "Tātad termoregulācija ir normāla, kaķis prot sevi tīrīt, un viss ir kārtībā," viņš skaidroja.
No otras puses, ja redzat, ka kaķa vilna ir zaudējusi spīdumu un izskatās netīra, tas nozīmē, ka tai nepieciešama kopšana.
"Tāpēc āda ir pārklāta ar tauku slāni un neelpo, kas var radīt dažādas problēmas," viņš sacīja.
Kaķim var parādīties blaugznas, ekzēma, diatēze, pat seboreja. Pārāk taukaina āda rada problēmas.
Pirms mazgāšanas problemātiskās zonas vispirms jāattauko ar speciālu līdzekli un tikai pēc tam jāmazgājas.
No otras puses, lai palīdzētu kaķim ātrāk atbrīvoties no atmirušā apmatojuma, tas regulāri jāizķemmē. Garspalvainie kaķi jāķemmē reizi pāris dienās, īsāka apmatojuma īpašnieki - reizi nedēļā.
Īsspalvainie kaķi jāķemmē reizi mēnesī. Tādā veidā vilna tiek attīrīta un vēdināta. Un tikai pēc tam var mazgāt kaķi. To var izdarīt arī mājas apstākļos, taču jāņem vērā svarīgas nianses.
Dzīvnieku frizieris ieteica nemazgāt galvu vispār, lai izvairītos no ausu problēmām. Ja kaķi mazgājat mājās, tas jāžāvē ar fēnu, jo mazgāšanas laikā vecā vilna sāk atdalīties - daļa nonāk nost ar ūdeni, bet daļa paliek uz kaķa.
Neatstājiet kaķi žāvēties patstāvīgi, lai nenokarātos kažoks. Mitrā vidē zem ādas strauji attīstās ādas iekaisumi, kas var izraisīt nopietnu ārstēšanu un pilnīgu dzīvnieka kažoka noskūšanu.
Kategoriski aizliegts pašam izgriezt vilnas kamolus - tas var izraisīt asiņošanu.
Kaķiem ar ādas problēmām vai dzīvniekiem, kuriem pēc slimības ir hormonāli traucējumi, pastāv speciāla vanna ar ozona putām, kas dara brīnumus, uzsvēra speciālists.
Ir daudz iespēju dzīvnieku kopšanai, jums vienkārši jānododas tam. Kaķi parasti daudz laika pavada līdzās cilvēkiem - viņus ņem rokās, guļ viņiem blakus. Tāpēc jau pirms kaķa paņemšanas ir jāpadomā, cik daudz laika esat gatavi veltīt viņa apmatojuma kopšanai.