Ko darīt, ja regulāri ieaug kājas nags?
foto: Shutterstock
Noderīgi ikdienā

Ko darīt, ja regulāri ieaug kājas nags?

"100 Labi Padomi"

Ieteicams doties pie podologa, lai noskaidrotu, kāpēc nags ieaug, un sāktu ārstēšanu, pretējā gadījumā problēmu var ielaist, skaidro podoloģe Andželika Kašina.

Naga ieaugšanas iemesli ir dažādi: iekšēja vai ārēja iedarbība uz kājas pirksta nagu, nepiemērotu – pārāk mazu, lielu, šauru, platu – apavu izvēle, naga ieaugšanu sekmē arī augstpapēžu apavu un kurpju ar biezu zoli nēsāšana, nepiemērotu zeķu valkāšana, nepareiza nagu griešana, naga trauma, dažādas pēdu deformācijas, piemēram, kājas īkšķa kauliņa patoloģiskas izmaiņas, plakanā pēda un citas.

Apstrādājot kāju pēdas un nagus, atkarībā no problēmas (sāpes, apsārtums, strutas, granulācija, kad dzīstot veidojas saistaudi ar graudainu virsmu) podologs izmanto vienu vai vairākas metodes tās ārstēšanai: izgriež naga stūri, lieto koriģējošu skavu vai ievieto brūcē tamponu. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc liela nozīme ir speciālista un pacienta sadarbībai un tam, kā ārsta ieteikumus ievēro ikdienā. Ja ārstēšana nesniedz vēlamo rezultātu, podologs ieteiks veikt ķirurģisku naga korekciju. Jāņem vērā, ka situācijās, kad problēma ir ielaista, var būt vajadzīgas vairāku speciālistu, tostarp tehniskā ortopēda, dermatologa un ķirurga konsultācijas.