Neparastas Lieldienu olu krāsošanas metodes, kuru rezultāts raisīs izbrīnu
Viena no senākajām Lieldienu aktivitātēm ir olu krāsošana. Šo aktivitāti ieviesa kristieši, olas krāsojot sarkanas, kas it kā simbolizēja Pestītāja asinis. Vēlāk tās kļuva raibākas, jo ticīgie vēlējās svinēt atpestīšanu no gavēņa un pavēstīt, ka nu ēdiens kļuvis daudz raibāks un krāsaināks. Mūsdienās Lieldienu olu krāsošana ir jautra pavasara tradīcija, kurā iesaistīties var ikviens, neatkarīgi no vecuma.
Lai gan Latvijā tradicionāli olas krāsojam sīpolu mizās vai, izmantojot sarkano kāpostu, saldētas mellenes, kurkumu un citus dabas materiālus, patiesībā visefektīvākās olu krāsošanas metodes ir tās vienkāršākās.
Lieldienu olas ar apdruku
Vienkārši iesieniet svaigas olas krāsainā zīda lakatiņā vai kaklasaitē, apkārt aptinot lina vai kokvilnas audumu, un ievietojiet tās verdošā ūdenī, kam piejauktas dažas ēdamkarotes etiķa. Lai raksts labāk “nosēstos” uz olas, liec to pret lakatiņa vai kaklasaites apdrukāto pusi. Pēc 20 minūšu vārīšanas, olas var celt ārā, atdzesēt un baudīt skaisto rezultātu.
Rozā, violetas un lillā olas
Šādu nokrāsu var iegūt, izmantojot aroniju vai biešu sulu. Uzvāri ½ l aroniju vai biešu sulas, liec tajā tikko vārītas olas un atstāj uz pāris stundām. Svarīgi pievienot sulai nedaudz etiķa, lai krāsa olām labāk pieķertos.
Folija olas
Izveido futūristiskas olas, izmantojot krāsainu foliju, kas paredzēta manikīra veidošanai. Pirms tam gan olas labi novāri.
Olas kā no grafiti mākslas darba
Izmanto izsmidzināmās krāsas flomāsterus, lai iegūtu raibas un spilgtas krāsas Lieldienu olas. Arī pirms šīs metodes olas iepriekš novāri un atdzesē.
Krāso olas ar sodu
Viss, kas būs nepieciešams, ir pārtikas krāsvielas un dzeramā soda. Nelielā bļodā ieber divas ēdamkarotes dzeramās sodas, kam pievieno 4-5 pilienus pārtikas krāsvielas. Pa druskai pievienojot arī ūdeni. Izmantojot nelielu otu, uzklāj krāsas maisījumu uz iepriekš novārītas olas. Kas tas izdarīts, ietin olu parastā plastmasas maisiņā (vienreizlietojamajā, lai izslēgtu baktēriju augšanas risku), un uz vismaz četrām stundām ievieto olas ledusskapī. Olas būs drošas lietošanai pārtikā tikai tad, ja tās tiks uzglabātas ledusskapī un apēstas tūlīt, pēc izņemšanas no tā.
Olas kafijas biezumos
Tradicionāli raibi brūni dzeltenā variācijas iegūst, olas ietinot sīpolu mizās, taču citu brūnumu dos stipri kafijas vai melnās tējas biezumi vai valriekstu čaumalu novārījums (2 ēdk. saberztu čaumalu uzvāra ½ l ūdens, tajā ieliek tikko novārītas karstas olas un ļauj, lai ievelkas 2 stundas), bet brūni iesarkanas būs alkšņu mizās vārītās.
Zaļas, pelēkzaļas un zilizaļas olas
Šādu nokrāsu var iegūt, izpeldinot olas spinātu lapu, piparmētru, bērzu lapu, rudzu zelmeņa novārījumā, taču, ja vēlies, lai zaļums būtu košs, katru oliņu ietin rudzu zelmenī, tad ievīsti drēbītē, nosien un vāri.