Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Divi augi, kuriem jābūt tavās mājās! Tie palīdzēs novērst stresu

Noderīgi ikdienā
2022. gada 11. novembrī 06:23 2022. gada 11. novembrī 06:23
  "100 Labi Padomi"
Izrādās, ka stresa gadījumā nevajag uzreiz ķerties pie ķīmiskiem līdzekļiem, jums var palīdzēt augi, kas aug dārzā vai mājās.

Citronmelisa


Šis ir izcils garšaugs, kam vajadzētu būt ikviena priecīgu noskaņojumu mīloša cilvēka mājās. Citronmelisa un ārstniecības melisa ir viens un tas pats augs; dažādās jomās to lieto ar atšķirīgiem nosaukumiem. Liecības par citronmelisas brīnišķīgo dabu ir saglabājušās vairākus gadu tūkstošus, pirms simtu simtiem gadu tā tikusi cildināta kā ļoti iedarbīgs līdzeklis pret histēriju un pārāk aktīvu uzvedību.

Citronmelisas uzlējums satraukuma remdēšanai:

2–3 tējk. kaltētu lapiņu aplej ar 200 ml karsta ūdens, atstāj 10 minūtes ievilkties un izkāš caur sietiņu. Dzer pa maziem malciņiem vairākas reizes dienā.

Lavanda

Tai piemīt daudzpusīgs raksturs – tā ir gan ārstniecisks, gan kulinārijā izmantojams, gan dekoratīvs augs. Tās spēks slēpjas ļoti aromātiskajā ēteriskajā eļļā. Gan agrāk, gan arī tagad Vidusjūras zemēs uzskata, ka lavanda ir vislabākais līdzeklis pret blusām, utīm un līdzīgiem neradījumiem un ka tai piemīt spēks likvidēt ne tikai fizisko, bet arī garīgo netīrību.

Lavanda ir ļoti iecienīts līdzeklis burvīga aromāta radīšanai ne tikai telpās, bet arī drēbju skapī: mazā plāna auduma maisiņā ieber kaltētus lavandas ziedus, aizsien un ieliek starp palagiem vai citur. Ik pa laikam maisiņu saspaida, lai izplatās smarža. Ja tā šķiet par vāju, ziediem var uzpilināt pilienu lavandas ēteriskās eļļas.

Citi šobrīd lasa

Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 2
"Slava Krievijai, nāvi banderiešiem!": Austrālijā ērti iekārtojies Ukrainas armijas virspavēlnieka audžudēls plātās ar "Z" krekliņu 3
Mazajam Tomam ir agresīvs galvas smadzeņu audzējs. Ja iespējams, ziedo, lai palīdzētu piepildīt viņa sapni
Pievienot komentāru