Trīs svarīgi jautājumi par sīpolpuķēm
Lai maksimāli izmantotu mazu dobīti, pavasara sīpolpuķes vari stādīt kārtās. Tā ietaupīsi vietu, un mazā dobīte ilgāk priecēs ar krāšņu puķu klāstu.
Nolūkotajā vietā vispirms iestādi visdziļāk augošos sīpolus, piemēram, tulpes. Katru sīpola vietu iezīmē ar tievu mietiņu, pēc tam pārber ar augsnes kārtu – divreiz biezāku nekā iestādītā sīpola izmērs. Pēc tam starpās starp mietiņiem stādi nākamo sīpolu kārtu – augus tos, kas aug seklākā augsnē, piemēram, krokusus vai hiacintes. Tad arī šos sīpolus apber ar pietiekami biezu augsnes kārtu un mietiņus izrauj.
Kam noder sīpolpuķu trauki?
Dārzkopības veikalos ir nopērkami sīpolpuķu audzēšanai paredzēti dažādu lielumu, formu un dziļumu trauki – pārsvarā no plastmasas, taču mēdz būt arī no māla un citiem materiāliem.
Tos gan drīzāk var dēvēt par groziem, jo tie ir domāti piepildīšanai ar augsni un puķu sīpoliem. No šādiem groziem ir divkāršs labums. Pirmkārt, tie pasargā sīpolus no grauzējiem, jo dzīvnieciņiem nav iespēju tikt klāt un aizvilkt sīpolus prom; otrkārt, pēc puķu noziedēšanas grozus vari ērti izrakt laukā ar visiem sīpoliem.
Kādas kļūdas neļauj sīpolpuķēm ziedēt krāšņi un bagātīgi?
- Ja augsne ir pārāk pieblietēta un cieta, ūdens sakrājas un necirkulē, tāpēc sīpoli sapūst. Lai sīpoli justos labi, augsnei jābūt irdenai un ūdenscaurlaidīgai.
- Puķu sīpoli ir jāstāda ar spico galu uz augšu un divreiz dziļāk par sīpola izmēru.
- Sīpolus nedrīkst ne iekaltēt, ne pārlaistīt. Mitrumam jābūt vienmērīgam – arī ziemā.
- Ja sīpolpuķes stādi podos, kastēs, toveros, raugies, lai tiem apakšā būtu caurums, kur notecēt liekajam ūdenim.