Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Svarīgi ir nepieļauj temperatūras paaugstināšanos līdz +40 grādiem. Daudzi siltumnīcas augi tādu karstumu pārcieš grūti un var aiziet bojā. (Foto: Shutterstock)

Ieliec siltumnīcā termometru – tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem

Noderīgi ikdienā
15. jūlijā 20:04 2021. gada 15. jūlijā 20:04
  "100 Labi Padomi"
Temperatūru siltumnīcā ir ļoti svarīgi uzmanīt, jo būve var uzkarst ļoti strauji – tajā var būt augiem nepanesams karstums. Tāpēc ieliec siltumnīca termometru – tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem!

  • Tikai piemērotā temperatūrā augi spēj uzsūkt barības vielas no augsnes un ūdens neiztvaiko, pirms tie ir padzērušies. Ja augi ir spēcīgi, slimības un kaitēkļi tos neapdraud.  
     
  • Ja naktis ir vēsas, bet dienās temperatūra strauji paaugstinās, arī siltumnīcā krasi mainās temperatūras, un augiem šādas pārmaiņas var nepatikt. Ja dienā un naktī temperatūras svārstības siltumnīcā ir vairāk nekā 15 grādu, siltumnīca ir jāpiesedz un uz nakti jāaiztaisa vēdināšanas lūkas un durvis. Tad dienā siltumnīca tik ļoti neuzsils, bet naktī neatdzisīs.

Tomātiem tīkama temperatūra

Tomāti vislabāk jutīsies, ja siltumnīcā temperatūra būs no +26 līdz +32 grādiem; karstākā birs un neapputeksnēsies ziedi, būs traucēta fotosintēze un raža būs neliela. Arī temperatūras pazemināšanās zem +14 grādiem tomātiem nepatīk – tie pārstās ziedēt. Raža vislabāk briest +25, +26 grādos; ja ražas laikā siltumnīcā ir karstāks, turpinās augt lapas, bet augļi būs nelieli un bez šķirnei raksturīgās garšas.

Svarīgi! Nepieļauj temperatūras paaugstināšanos līdz +40 grādiem! Daudzi siltumnīcas augi tādu karstumu pārcieš grūti un var aiziet bojā. Samazināt temperatūru palīdz siltumnīcas ēnošana vai sienu kaļķošana.

Saistītās ziņas

Tomāti var novīst ne tikai tad, ja ir par sausu, bet arī, ja ir pārlaistīti
Superprodukts – zaļie zirnīši
Kā tikt pie izcilas gurķu ražas? Liela kļūda - laistīt ar ledainu ūdeni no šļūtenes

Citi šobrīd lasa

Saistībā ar rīkoto nesankcionēto protestu pret Aldi Gobzemu sākts administratīvā pārkāpuma process 21
VIDEO: strādnieki Vijciema mežā sastapuši lāci 2
Jelgavā izmeklē saistītas divu jaunu cilvēku nāves
Pievienot komentāru

Трагическая неосторожность: на 5-летнюю девочку опрокинули таз с горящим бензином

Светофор придумали трусы? Велосипедист решил спокойно проехать на "красный" в Юрмале