Desmit priekšdarbi, lai tavs ceļojums izdotos neaizmirstams
Ceļojumos jāizvairās vilkt jaunus, neievalkātus apavus, jo nekas nespēj tā sabojāt garastāvokli kā noberztas un tulznainas kājas.
Noderīgi ikdienā

Desmit priekšdarbi, lai tavs ceļojums izdotos neaizmirstams

Jauns.lv

Veiksmīgi saplānots ceļojums un līdzi paņemtas pareizās lietas dažkārt ir puse no izdošanās - tāpēc iesakām pirms brauciena izlasīt un paturēt prātā šīs 10 gudrības.

1. Ko ņemt līdzi, dodoties ceļojumā?

Kārtojot ceļasomu, der nolikt sev blakus papīra lapiņas ar 3 jautājumiem.

* Ko vajadzētu ņemt līdzi?

* Ko gribētos ņemt līdzi?

* Kas noteikti jāņem līdzi?

Kad uz dīvāna vai grīdas blakus ceļasomai ir salikts viss, ko paredzēts ņemt līdzi, vienkārši jāaizmet prom abas pirmās lapiņas un jāsaliek somā tikai tās lietas, kas atbilst trešajam jautājumam.

2. Sīkumi reizēm paglābj no nepatikšanām

Neparedzētiem gadījumiem (slapjam apģērbam, kosmētikas piederumiem, apelsīnu mizām) vienmēr noderēs polietilēna vai salokāmi plāna auduma maisiņi, kas neaizņem gandrīz nekādu vietu.

3. Arī kosmētikas piederumi var sabojāt garastāvokli

Jāraugās, lai kosmētikas piederumiem, dušas želejām un šampūniem būtu vienīgi skrūvējami vāciņi, nevis atlokāmi, jo lidmašīnā spiediena ietekmē vāciņi nereti atlec vaļā un pudelīšu saturs izlīst. Ja ceļojums ilgst tikai dažas dienas, ieteicams ņemt līdzi mazos kosmētikas izstrādājumu paraudziņus – maisiņus.

4. Reizēm noder pat papīra saspraudes

Lai gan tā ir visai maza izmēra, tomēr nereti glābj no kļūmīgām situācijām. Ar tām var ne tikai saspraust dokumentus un citus papīrus, lai tie nemētātos apkārt un netraucētu. Ar iztaisnotām spraudītēm var iztīrīt aizsērējušus ventiļus un izlietnes notekas, ar tām var atvērt ceļasomas, ja atslēga pazudusi, un reizēm tās noder pat kā makšķerāķi.

5. Nedrīkst aizmirst kartīti ar savu adresi

Tas vienmēr ir svarīgi, bet jo īpaši tad, ja jādodas tālā ceļojumā. Tad vēlams pie ceļasomas piestiprināt divas kartītes – vienu ar mājas adresi, otru – ar galamērķa (viesnīcas, pansijas u. tml.) adresi. Ja nu gadījumā soma nenonāks tur, tad vismaz ir cerība, ka atgriezīsies mājās.

6. Piemērots apģērbs pasargā no saslimšanas

Ja jāceļo uz zemi, kur valda karstums, jāpadomā, kā ģērbties, lai šeit nenosaltu, bet tur nepārkarstu. Vislabāk uzvilkt mazu topu bez piedurknēm un svārkus vai plānas garās bikses, virsū jaku, bet virs tās vēl neburzīgu putekļu mēteli vai virsjaku, ko pēc tam var viegli salocīt. Nonākot galamērķī, nebūs problēmu novilkt vienu apģērbu pēc otra, savukārt, atgriežoties mājās, jāatceras ielikt rokas bagāžā jaku vai džemperi, kas varbūt noderēs jau lidmašīnā.

7. Kura ir mana ceļasoma?

Ceļasomas un koferi lielākoties ir masu produkcija, kas līdzinās cita citai gluži kā viena ola otrai, tādēļ ieteicams savai somai uzlīmēt kādu pazīšanās zīmi, piemēram, dzeltenas svītras, lielus sarkanus punktus vai kādu uzkrītošu dekoratīvu uzlīmi.

8. Labākā vieta autobusā

Kur sēdēt autobusā, lai braucot nekļūtu slikti? Ieteicams sameklēt vietu autobusa vidusdaļā, turklāt nevajag sēdēt ar muguru vai sāniem braukšanas virzienā. Nav vēlams arī daudz lasīt vai skatīties sāniski laukā pa logu.

9. Saburzītas blūzes un kleitas var izgludināt arī bez gludekļa

Viens no labākajiem paņēmieniem, kā bez gludekļa izgludināt saburzītu apģērbu, ir vienkāršs – apģērba gabali jāpakarina vannas istabā, jāaizver logi un durvis un jāatgriež dušas vai vannas krāns un apmēram 10 minūtes jāļauj tecēt karstajam ūdenim tā, lai telpa būtu pilna ar tvaikiem.

10. Garastāvoklis atkarīgs no kurpēm

Dodoties ekskursijā pa pilsētu vai arī apstaigājot veikalus, jāraugās, lai kājās būtu ērtas, ievalkātas kurpes. Vispār ceļojumos nav nepieciešams ņemt līdzi jaunus, neievalkātus apavus, jo nekas nespēj tā sabojāt garastāvokli kā noberztas un tulznainas kājas.

Žurnāls "100 Labi Padomi" / Foto: Shutterstock