Vecrīgā strādājošā Mārīte: "Ko darīt, ja ielu muzikants neprot muzicēt?"
„Kā izbeigt Vecrīgā ielu muzikanta patvaļu? Cilvēks laikam nav pat mūzikas skolā gājis, bet iedomājas, ka prot dziedāt, tad nu spēlē tuvējo biroju un veikalu darbiniekiem uz nerviem,” sūkstās bankas darbiniece Mārīte. Šovasar ielu muzikantu sezonas laikā jau vairākkārt no Vecrīgas biroju iemītniekiem dzirdēts, ka darba dienu beigās nogurums ir ne tikai no slodzes, bet novītušas arī ausis.
Mārītei ir muzikālā dzirde un arī izglītība, taču dzīve ievirzījusies tā, ka maize jāpelna, strādājot bankā. „Pašā Vecrīgas centrā ik dienu muzicē līdz pat 10 dažādiem māksliniekiem, un sevišķi siltās vasaras dienās to bija tik daudz! Repertuārs, protams, krasi atšķirīgs... Es saprotu, ka viņi pelna naudu, bet skaidrāks par skaidru, ka dažs labs nevīžo iziet iekšējo cenzūru, ja reiz atļaujas ar savu „maujamo” stundu no vietas pieskandēt centru,” bēdājas Mārīte. Viņa aplēsusi, ka šīs vasaras laikā baudījumu guvusi vien no diviem ielu muzikantiem: kunga, kurš no Austrālijas atbraucis uz vecāku dzimteni Latviju un rādīja savu ģitārspēles prasmi, kā arī jaunas vijolnieces, kas ar savu instrumentu spēlēja rokmūziku.
Taču vairums ielu muzikantu Mārīti kaitinot, un viņa interesējas, vai brīžos, kad mākslinieku neprofesionalitātes dēļ vai galva kūp, viņa kā pilsone un Rīgas iedzīvotāja drīkst ko pasākt lietas labā. Atbild Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa:
“Aizlieguma kā tāda muzicēt pilsētas ielās nav. Līdz ar to arī netiek nekādā veidā vērtēts muzikālais sniegums. Ja muzikants izvēlējies vietu, kur ar savām darbībām traucē apkārtējo namu iedzīvotājus vai iestāžu darbību, ir jāziņo policijai. Policija ieradīsies un atkarībā no situācijas rīkosies.”