Kas ir "Tung Tung Tung Sahur" un cits tā dēvētais “smadzeņu puves” saturs, ko daudzi nepārstāj skatīties?
foto: Ekrānuzņēmums "TikTok" video.
“Tung Tung Tung Sahur".
Trakā pasaule

Kas ir "Tung Tung Tung Sahur" un cits tā dēvētais “smadzeņu puves” saturs, ko daudzi nepārstāj skatīties?

Zanda Rītuma

Jauns.lv

Ja tu vēl neesi redzējis šo murgiem radīto būtni un tev galvā neskan “Tung Tung Tung Sahur”, es tevi apskaužu. Šobrīd internetā popularitāti guvis visai dīvains, daudzi pat teiktu – bezjēdzīgs – saturs.

Kas ir "Tung Tung Tung Sahur" un cits tā dēvētais ...

Kapučīno asasino vai bombardiro krokodilo? Ko izvēlētos tu? Bet vispār – ko tas viss nozīmē? Sociālajā tīklā “TikTok” par virāliem kļuvuši video, kuros redzami mākslīgā intelekta ģenerēti tēli: dzīvnieks vai objekts, kas sakrustots ar kādu citu būtni, priekšmetu vai parādību. “Bombardiro krokodilo” (Bombardiro Crocodilo) ir tieši tas, ko vari iedomāties – krokodils, kas apvienots ar lidmašīnu un bruņots ar spridzekļiem. Savukārt “kapučīno asasino” (Cappuccino Assassino) ir kafijas krūze sakrustota ar nindzju. Nosaukumi, šķiet, ir atvasināti no itāļu valodas.

Interneta kopiena šo satura virzienu iesaukusi par “itāļu smadzeņu puvi” (no angļu Italian brain rot) – saturs bez jebkāda dziļuma, haotisks, absurds un pārspīlēts. Tam patiesībā nav nekādas saistības ar Itāliju. Raksturīgi, ka šajos video tiek izmantoti spilgti filtri, fonā skan it kā itāļu valoda, bet patiesībā – džibriš jeb bezjēdzīga murmināšana, kas līdzinās itāļu valodai.  Mierīgākā “itāļu sadzeņu puves” saturā ietilps, piemēram, video, kur sēž kaķis uz palodzes un skatās arā pa logu, tikmēr mākslīgais intelekts vīrieša balstiņā saka - spioniro golobiro jeb kā to varētu interpretēt skatās uz baložiem, baložu spiegs. Arī Dons ir izmantojis šo audio savam video. 

@dons_latvija ​My favorite brainrot is Spijuniro Golubiro! 🐦 What is your favorite brainrot? Let me know in the comments! 🙉🐊✈️ #brainrot ♬ špijuniro golubiro - 😔🙏

Neatpaliek arī Indonēzija, kuras devums šai absurda pasaulē ir viens no populārākajiem radījumiem – “Tung Tung Tung Sahur”. To patiesi ir grūti aprakstīt. Tas ir sirreāls, mākslīgā intelekta ģenerēts tēls – humanoīda koka figūriņa ar beisbola nūju rokās, un fonā skan ritmiskais sauciens “Tung Tung Tung Sahur”. Šī mīma saknes meklējamas indonēziešu kultūrā – vārdi “tung tung” atdarina bungu skaņu, ko izmanto, lai pamodinātu cilvēkus pirms rītausmas maltītes ramadāna laikā, ko dēvē par “sahur”. Tas ir apskatāms zemāk. 

Arī amerikāņi ir radījuši savu “smadzeņu puves saturu”. Vienīgi viņu dzīvnieku kombinācijas ir daudz elitārākas, kā piemēram, melnā pantera melnā kostīmā vai ērglis kā mafijas līderis. Kāds “Instagram” satura veidotājs "wisdm", kurš aizraujas ar modi, stilīgi attēloja, kā šie īpatnējie tēli ģērbtos un izskatītos dzīvē, izpelnoties miljons “patīk”.

Populārs ir arī saturs, kur cilvēki izvēlas starp diviem šādiem dīvainiem radījumiem. Piemēram, pusis skatās uz krokodillo bombardiro vai kapučino asasino un izvēlas krokodillo bombardiro. Tad nāk nākamā izvēle: krokodillo bombardiro vai tralalero tralala, kas ir haizivs zilās botās. Dziedātāja Kamila Kaveljo "TikTok" platformā ielikusi video, kur viņas slavenās dziesmas piedziedājums no "Havana" – ooh, na-na – nomainīts uz "Tralalero tralala"."

Neko vairāk par to, ka šāds saturs ir absurds, daudz pateikt nevar, bet tas viennozīmīgi ir izklaidējošs.