Ar unikālu šovu Latvijā viesosies kosmosa disko mūzikas pionieri - franču kulta grupa "Space"
foto: Publicitātes
Mūsdienu mūzikas vēsturē ir vārdi, kas kļuvuši leģendāri. Grupa "Space" un Didjē Maruāni ir kosmosa disko mūzikas pionieri, principiāli jauna mūzikas virziena radītāji.
Mūzika

Ar unikālu šovu Latvijā viesosies kosmosa disko mūzikas pionieri - franču kulta grupa "Space"

Jauns.lv

29. augustā Rīgā, Mežaparka Lielajā estrādē, notiks franču kulta grupas "Space" un tās dibinātāja Didjē Maruāni pirmais koncerts Latvijā

Ar unikālu šovu Latvijā viesosies kosmosa disko mū...

Leģendāros hitus pavadīs unikāls lāzeršovs, ko mūziķi atvedīs no Francijas. Turklāt organizatori pagaidām tur noslēpumā kādu pārsteigumu, kas solās būt īsta sensācija!

Visuma skaņas

Mūsdienu mūzikas vēsturē ir vārdi, kas kļuvuši leģendāri. Grupa "Space" un Didjē Maruāni ir kosmosa disko mūzikas pionieri, principiāli jauna mūzikas virziena radītāji. 1977. gadā izveidotā grupa "Space" radīja revolūciju mūzikā, izmantojot sintezatorus, ritmisko struktūru un fantastisku vizuālo estētiku, lai radītu savu skaņu visumu. Viņu mūzika ir ārkārtīgi melodisks zinātnes, kosmosa, futūrisma sajaukums, kas vienā mirklī iekaroja visu pasauli.

Monako iedzīvotājs Didjē Maruāni stāsta, ka iemācījies lasīt notis un burtus vienlaikus. Piecu gadu vecumā viņš jau pārliecinoši spieda klavieru taustiņus un 10 gados sāka komponēt savas dziesmas. Pēc tam Didjē pārcēlās uz Parīzi, kur absolvēja konservatoriju. Tomēr viņš neizvēlējās klasisko mūziku, bet sāka rakstīt dziesmas populāriem popdziedātājiem. Taču viss viņa dzīvē mainījās pēc tam, kad viņš iepazinās ar sintezatoru, kas 70. gadu sākumā bija eksotisks instruments.

Grupa apsteidz savu laiku

“Space” vēsture sākās ar vienu neveiksmīgu TV šovu. 70. gadu pirmajā pusē Didjē Maruāni paziņa uzaicināja viņu uzrakstīt melodiju populārzinātniskam šovam “Magic Fly”. Programma nekad netika pārraidīta, bet melodija palika. Un tieši šī dziesma ar tādu pašu nosaukumu vairākus gadus vēlāk kļuva par grupas pirmo hitu un vesela laikmeta vizītkarti. Iedvesmojoties no skaņdarba panākumiem, Maruāni izveido grupu un nosauc to par “Space" - “Kosmoss". Kā atceras Didjē, "ņemot vērā to cilvēku vārdus, kuri man nepārtraukti stāstīja, ka melodija atgādina skaņas, kas nāk no kosmosa, es izvēlējos nosaukumu “Kosmoss."”

Maestro nolēma savā tēlā pilnībā atspoguļot grupas koncepciju un nosaukumu. Viņš parādījās uz skatuves astronauta kostīmā, slēpjot savu identitāti ar pseidonīmu "Ecama". Šāds lēmums tika pieņemts arī, lai izvairītos no juridiskām sekām, ko izraisījis vecs un neizdevīgs līgums ar vienu no ierakstu kompānijām. Tā sākas noslēpumainais un krāsainais projekta stāsts, kas acumirklī piesaistīja klausītāju uzmanību visā pasaulē.

1977. gada septembrī “Space” izdeva savu pirmo albumu “Magic Fly”. Tas ieņēma topu virsotnes vairāk nekā 15 valstīs, tostarp Francijā, Vācijā, Lielbritānijā un ASV. Tituldziesma kļuva par hitu, skanot visur, sākot no radio līdz diskotētākām. Interesants fakts - Maruāni visas albuma instrumentālās partijas ierakstīja viens pats, eksperimentējot ar sintezatoriem, kas joprojām bija jaunums pat profesionāliem mūziķiem.

foto: Publicitātes
Mūsdienu mūzikas vēsturē ir vārdi, kas kļuvuši leģendāri. Grupa "Space" un Didjē Maruāni ir kosmosa disko mūzikas pionieri, principiāli jauna mūzikas virziena radītāji.
Mūsdienu mūzikas vēsturē ir vārdi, kas kļuvuši leģendāri. Grupa "Space" un Didjē Maruāni ir kosmosa disko mūzikas pionieri, principiāli jauna mūzikas virziena radītāji.

1978. gadā tika izdots otrais albums “Deliverance”, kurā piedalījās leģendārais bundzinieks Rejs Kūpers (kurš strādāja kopā ar Eltonu Džonu) – un grupa atkal pasaules topu augšgalā. Tad tika izdots “Just Blue” disks, kas arī radīja īstu sensāciju. Pēc tam grupa dodas vērienīgā pasaules turnejā, pulcējot pilnus stadionus līdzjutēju.

Koncerts - ceļojums kosmosā!

Kritiķi joprojām diskutē par “Space” fenomenu. Taču pats Didjē Maruāni, neskatoties uz aizraušanos ar tehnoloģijām un sintezatoru maģiju, vienmēr uzsvēris, ka viņa darba centrā ir melodija: "Es izmantoju daudz sintezatoru, bet melodija man ir vissvarīgākā. Kad tā ir gatava, sāku strādāt pie skaņām, struktūras, aranžējuma. Melodija ir dimants, un tas ir jāslīpē."

Tieši šī tehnoloģiju kombinācija ar cilvēcisku, dvēselisku pieeju mūzikai kļuva par grupas panākumu noslēpumu. Viņu kompozīcijas ir reizē aukstas kā telpa un siltas kā atmiņas par jaunību. 1987. gadā maestro izdeva albumu “Space Opera” un  izdevniecībā “Didier Marouani & SpAce” studijas albumus “Symphonic Space Dream” (2002) un “From Earth To Mars” (2011), kurus ar entuziasmu uzņēma kritiķi un fani.

Didjē Maruāni un grupa “Space” ir ļoti vērīgi pret savu koncertu grafiku, tāpēc lēmumu sniegt savu pirmo un vienīgo koncertu Latvijā var droši uzskatīt par vēsturisku. Mežaparka estrādē “Space” izpildīs savus slavenākos skaņdarbus – no “Magic Fly” līdz “Just Blue” un “Save Your Love”. Koncertu pavadīs unikāls lāzeršovs, īpaši veidots tieši šai turnejai. Pēc režisoru domām, šis nebūs tikai koncerts, bet gan īsts ceļojums laikā un telpā.