Mēneszivs ilgojas pēc skatītājiem - Japānas akvārijā oriģināli kliedē zivs vientulību, kamēr notiek renovācija
Sabiedriskā mēneszivs, kas Japānas pilsētas akvārija renovācijas laikā cieta no vientulības izraisītajām veselības problēmām, nu ir atkopusies, jo akvārija darbinieki ir atraduši oriģinālu risinājumu, vēsta vietējais laikraksts “Mainichi Shimbun”.
Japānas Jamaguči prefektūras Šimonoseki pilsētas “Kaikyokan” akvārijā mītošā mēneszivs (Mola mola) pārstāja ēst medūzas un sāka berzties gar akvārija sienām, kad akvāriju pērn decembrī slēdza renovācijai. Sākotnēji personāls domāja, ka zivs, kas akvārijā nonāca februārī, cieš no parazītiem vai gremošanas problēmām, bet vēlāk kāds iedomājās, ka varbūt zivs cieš no vientulības bez ierastajiem skatītājiem.
Lai zivs justos labāk, akvārija darbinieki ķērās pie oriģināla risinājuma, pie tvertnes piestiprinot savas uniformas un cilvēku seju fotogrāfijas. Tas deva efektu, jo zivs atkal sāka mieloties ar medūzām un pakāpeniski viņas veselība uzlabojās.
“Pirms renovācijas mēneszivs baudīja apmeklētāju popularitāti,” kāds darbinieks izteicās “Mainichi Shumbun”. “Tā bija zinātkāra un peldēja pie apmeklētājiem, kad viņi pietuvojās tvertnei”.
Nebrīvē mēneszivs spēj nodzīvot līdz apmēram 10 gadiem, taču viņu aprūpe nav vienkārša, tādēļ tās akvārijos ir reti sastopamas. Savvaļā tās ir sastopamas mērenajos un tropu ūdeņos līdz apmēram 400 metru dziļumam, to izmērs vertikāli var sasniegt 4,3 metrus, bet horizontāli — 3 metrus, savukārt svars var pārsniegt 2700 kilogramus.
Akvārija darbinieku radošais risinājums guva atbalstu sociālajos medijos, kuru lietotāji dalījās ar agrāko apmeklējumu fotogrāfijām un videoierakstiem, turklāt daudzi nosolījušies atgriezties, tiklīdz tas būs iespējams. Paredzams, ka “Kaikyokan” akvārijs atkal būs atvērts apmeklētājiem jau šovasar.
Šī nav pirmā reize, kad Japānas akvāriju personāls izdomā radošus risinājumus dzīvnieku emocionālā stāvokļa uzlabošanai. Piemēram, kad COVID-19 pandēmijas mēdza ziņot, ka dzīvnieki zooloģiskajos dārzos visā pasaulē jūtas vientuļi apmeklētāju trūkuma dēļ, Tokijas akvārijs organizēja apmeklētāju “videozvanu” saviem zušiem, kuri cilvēku ilgstošas neredzēšanas laikā bija kļuvuši tramīgi.