"Wintera stāsta" pirmizrāde Dailes teātrī

2024. gada 23. maijā Dailes teātrī notika iestudējuma "Wintera stāsts" pirmizrāde.

gallery icon
70
Slavenības
2024. gada 24. maijs, 11:57

FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis un citi teātra mīļotāji pulcējas lūkot "Wintera stāsta" pirmizrādi Dailes teātrī

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Ceturtdien, 23. maijā, Dailes teātrī notika iestudējuma "Wintera stāsts" pirmizrāde.

Ļaudis lustējas banketā pēc iestudējuma "Wintera stāsts" pirmizrādes

2024. gada 23. maijā Dailes teātrī notika iestudējuma "Wintera stāsts" pirmizrāde.

gallery icon
63

Britu režisora Džefa Džeimsa jauniestudējums "Wintera stāsts" tapis, iedvesmojoties no Viljama Šekspīra lugas "Ziemas pasaka". Režisors kopā ar savu un Dailes teātra radošo komandu radījis izrādi, kuras centrā ir stāsts par diviem tehnoloģiju industrijas miljardieriem, par viņu sāncensību, sievieti, mežonīgu apmātību un greizsirdību. Īstas Šekspīra kaislības.

Izrādes stāsts risinās mūsdienu Kalifornijā. Leo Winters un Pols Vorens ir savas kompānijas kulta produkta prezentācijas priekšvakarā. Viņu radītā spēle “Bohēmija” aizstās visu mums zināmo. Tā ir virtuālās realitātes spēle, kas sola iespēju izdzīvot savus sapņus, taču tai ir arī savi riski. Leo un Polam jāizlemj, vai milzu peļņa ir iespējamo risku vērta. Starp senajiem draugiem, kurus līdz šim lutinājuši panākumi, nostājas apmātība un sieviete.

Kā paudis režisors Džefs Džeimss, “Ziemas pasaka” ir Šekspīra “ārprātīgākā un neparedzamākā luga”. Šekspīra versijā varoņi savas attiecības risināja Sicīlijas un Bohēmijas karaļnamos, bet Džeimss ar savu komandu tos pārcēlis uz Silīcija ieleju un virtuālās realitātes vidi “Bohēmiju”. Izrādes nosaukumā, varoņa vārdā izvēlētajā pseidonīmā apzināti izmantots simbols "W", ko angļu sarunvalodā lieto ar nozīmi "vinnēt", tas norāda uz vidi un sabiedrību, kurā valda veiksme un panākumi. Apspēlējot šo tēmu un izmantojot atsauces uz sabiedrībā zināmiem soctīklu magnātiem, dzimusi šerpa satīra par varu, visautļautību un tehnoloģijām.

Ko šodien nozīmē mainīt realitāti, ja cilvēka psiholoģija paliek nodevīgi nemainīga? Līdzās tehnoloģiskiem jauninājumiem un līdzībām ar Stīvu Džobsu un Īlonu Masku, te sastopama atpazīstama greizsirdība un sāncensība, trausla mīlestība un negaidīts, pasakai līdzīgs un uz cilvēkmīlestību vedinošs atrisinājums.

Ieskats Dailes teātra izrādē "Wintera stāsts"

2024. gada 23. maijā Dailes teātrī notika iestudējuma "Wintera stāsts" pirmizrāde.

gallery icon
34

Britu režisors Džefs Džeimss ir viens no daudzsološākajiem jaunās paaudzes režisoriem un lugu adaptētājiem Eiropas teātrī. Līdz šim viņš strādājis gan kopā ar pasaulslaveno holandiešu režisoru Ivo van Hovi, gan ievērojamākajos Lielbritānijas teātros – “Young Vic”, “Nottingham Playhouse”, laikmetīgā teātra telpā par ikonu kļuvušajā “Yard” un daudzos citos. Dailes teātrī veidotā izrāde “Wintera stāsts” ir Džeimsa starptautiskā debija režijā. Rīgā Džeimss sadarbojas ar ilggadējiem radošajiem domubiedriem – scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Rozannu Vaizu un dramaturgu Džeimsu Jītmenu; izrādes mūziku radījis komponists Kīrans Džeimss Lūkass, video mākslinieks ir Jakubs Lehs, savukārt gaismu mākslinieks ir Ādams Silvermens; horeogrāfe – Elīna Gediņa, režisora asistente – Diāna Kaijaka, scenogrāfes asistente – Elīna Valdmane, producentes – Ginta Tropa, Kristīne Mūrmane.

Lomās: Mārtiņš Meiers, Arturs Krūzkops,  Kārlis Arnolds Avots, Indra Briķe, Andris Bulis, Dainis Gaidelis, Katrīna Griga, Klāvs Kristaps Košins, Anete Krasovska, Niklāvs Kurpnieks, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Marta Lovisa Jančevska, Milēna Miškēviča, Ieva Segliņa, Madara Viļčuka. Izrādē piedalās arī Teodors Masaļskis vai Eduards Rābants, kā arī Ziema Strode, Emma Luce, Ance Iriste vai Kate Līdaka.

Ieskats Dailes teātra izrādes "Wintera stāsts" tapšanā

Ieskats Dailes teātra izrādes "Wintera stāsts" tapšanā.

gallery icon
28