Mūzika
2024. gada 23. maijs, 11:10

Grupa “Papīra lidmašīnas” izdod debijas albumu “Turbulence”

Izklaides nodaļa

Jauns.lv

Eirovīzijas nacionālās atlases konkursā iepazītā grupa "Papīra lidmašīnas" laidusi klajā debijas albumu "Turbulence", informēja grupas pārstāvji.

”Protams, ir dziesmas par mīlestību, jo mīlestība ir tā, kas mūs iedvesmo visvairāk. Bet ir dziesmas arī par, piemēram, sociālo tīklu “tumšo” pusi, par tuva cilvēka zaudēšanu, par nepadošanos, par ballēšanos. Tādēļ albums ir diezgan daudzpusīgs, bet ar vienotu skanējumu,” debijas albumu raksturo grupas solists Rihards Bērziņš.

Albumā iekļautās 12 dziesmas tika ierakstītas un producētas grupas taustiņinstrumentālista Jura Ludženieka ierakstu studijā “JL ierakstu studija”. Dziesmu autori galvenokārt ir Juris Ludženieks un Rihards Bērziņš.

Rihards neslēpj prieku par sadarbību ar grupas mūziķiem: “Esmu laimīgs, ka esam tik draudzīgi un vienoti kā uz skatuves, tā arī aiz tās. Novērtēju, ka 10 gadus mēs jau turamies kopā un esam gluži kā ģimene.  Es priecājos, ka ar Juri ir izveidojusies ļoti organiska dziesmu rakstīšanas dinamika. Juris izdomā melodiju, uztaisa demo, mēs tos klausāmies, es rakstu vārdus, un diezgan operatīvi spējam visu izdarīt bez strīdiem un problēmām. Šis ir mans  lielākais projekts. Jā, ir bijušas dziesmas, bet albums ir kas pavisam cits, un tas prasa daudz lielāku ieguldījumu, tādēļ arī satraukums, to nododot klausītāju rokās, ir lielāks."

“Sākotnēji nevarēju saprast, kāda rakstura dziesmas atbilst mūsu grupai – ātras, lēnas, jautras vai bēdīgas. Secināju – grupā esam atšķirīgi cilvēki un ejam dažādus dzīves ceļus, kas mēdz būt arī pārdomu un rūpju pilni, tomēr, kad esam kopā uz skatuves, mēģinājumos vai atpūtā, spējam labi un saturīgi sadarboties un pavadīt laiku. Tādēļ mūsu debijas albumā ir dažāda rakstura dziesmas,” tā par dziesmu tapšanu stāsta Juris Ludženieks.

Grupā muzicē Rihards Bērziņš (vokāls), Reinis Briģis (ģitāra), Gunārs Toms Narbuts (basa ģitāra), Edgars Raila (sitaminstrumenti), Juris Ludženieks (taustiņinstrumenti).