TV
2024. gada 10. maijs, 00:28

Pēc ieilguša pārtraukuma Latvija atkal būs Eirovīzijas finālā! Dona dziesma "Hollow" iekaro skatītāju sirdis

Izklaides nodaļa

Jauns.lv/LETA

Pašmāju dziedātājs Dons ar dziesmu "Hollow" ceturtdien iekļuvis Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam, kas norisināsies Malmē, Zviedrijā.

Mūziķis Dons Latvijas nacionālajā dziesmu atlasē "Supernova" triumfēja ar dziesmu "Hollow", kas sākotnēji tika veidota un izdota latviešu valodā ar nosaukumu "Lauzto šķēpu karaļvalsts". Dziesmas versija latviešu valodā janvārī ieguva godalgoto pirmo vietu konkursā "Muzikālā balva 2023".

Donam izdevās pārraut Latvijas sešu gadu neveiksmju sēriju. Iepriekšējo reizi, kad mākslinieks no Latvijas iekļuva Eirovīzijas finālā bija 2016. gadā - to izdevās paveikt dziedātājam Justam ar dziesmu "Heartbeat". Savukārt gadu agrāk - 2015. gadā - Latviju konkursā pārstāvēja dziedātāja Aminata ar dziesmu "Love Injected", kas ierindojās 6. vietā. Jānorāda, ka 2020. gadā, kad Latviju grasījās pārstāvēt Samanta Tīna, Eirovīzijas dziesmu konkurss Covid-19 pandēmijas dēļ nenotika.

Atskatoties uz citiem gadiem, kad Latvijas mākslinieki ir uzstājušies Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, bez jau minētā Justa, uz lielās skatuves 2000.gadā kāpa grupa "Brainstorm" ar dziesmu "My Star", iegūstot 3.vietu, 2001. gadā - dziedātājs Arnis Mednis ar dziesmu "Too Much", iegūstot 18. vietu.

2002. gadā Eirovīzijas dziesmu konkursā triumfēja dziedātāja Marija Naumova ar dziesmu "I Wanna". 2003. gadā konkursa finālā uzstājās pašmāju apvienība "F.L.Y." ar dziesmu "Hello From Mars", iegūstot 24. vietu. 2005. gadā Latviju konkursā pārstāvēja apvienība "Walter & Kazha" ar dziesmu "The War Is Not Over", ko skatītāji ierindoja 5. vietā.

2006. gadā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā uzstājās grupa "Cosmos" ar dziesmu "I Hear Your Heart", iegūstot 16. vietu, 2007. gadā - apvienība "Bonaparti.lv" ar dziesmu "Questa Notte", kas ieņēma 16. vietu. 2008. gadā Latviju konkursā pārstāvēja grupa "Pirates of the Sea" ar dziesmu "Wolves of the Sea", kas godalgota ar 12. vietu.

Krāšņi, ugunīgi priekšnesumi un Dona triumfs — Eirovīzijas otrā pusfināla noskaņas Malmē; 09.05.2024.

Zviedrijas pilsētā Malmē ceturtdienas vakarā notika Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls, kurā tika izraudzītas vēl 10 valstis konkursa finālam, tai ...

gallery icon
71

2017. gadā Latviju konkursā pārstāvēja grupa "Triānas parks" ar dziesmu "Line", 2018. gadā - dziedātāja Laura Rizoto ar dziesmu "Funny Girl", 2019. gadā - duets "Carousel" ar dziesmu "The Night", 2021. gadā - dziedātāja Samanta Tīna ar dziesmu "The Moon Is Rising", 2022. gadā - grupa "Citi zēni" ar dziesmu "Eat Your Salad". Neviens no māksliniekiem neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

Ja atskatās uz citu gadu neveiksmēm, tad 2004. gadā konkursa finālam nekvalificējās grupa "Fomins & Kleins" ar "Dziesma par laimi". 2009. gadā finālam nekvalificējās arī dziedātājs Intars Busulis ar dziesmu "Probka", kam sekoja pieci gadi, kad mākslinieki no Latvijas līdz finālam netika - 2010. gadā dziedātāja "Aisha" ar dziesmu "What For?", 2011. gadā - grupa "Musiqq" ar dziesmu "Angel in Disguise", 2012. gadā - dziedātāja Anmary ar dziesmu "Beautiful Song", 2013. gadā - grupa "PeR" ar dziesmu "Here We Go", 2014. gadā - grupa "Aarzemnieki" ar dziesmu "Cake to Bake".

Dons kopā ar delegāciju dodas uz Malmi

Pirmdien mūziķis Dons un Latvijas Eirovīzijas delegācija devusies uz Malmi Zviedrijā, lai 9. maijā ekarotu Eirovīzijas skatuvi.

gallery icon
37

Latviju Eirovīzijā pārstāvēs Dons

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā, Latviju pārstāvēs Dons, kas sestdienas vakarā uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā "Supernova 2024". Dons ...

gallery icon
63

Eirovīzijas dziesmu konkursa fināls notiks 11. maijā plkst.22. Eirovīzijas oficiālais sauklis ir "Vienoti mūzikā". Jau zināms, ka finālā piedalīsies mūziķi no lielā sešinieka valstīm: Francijas, Vācijas, Spānijas, Itālijas, Lilebritānijas un Zviedrijas.

Kopā ar Latviju finālam šovakar kvalificējās arī Igaunija, Armēnija, Austrija, Grieķija, Gruzija, Izraēla, Nīderlande, Norvēģija, Šveice. Fināls secen gājis Dānijai, Beļģijai, Maltai, Albānijai, Čehijai un Sanmarīno. Sevišķi jāatzīmē Izraēlas pārstāves Edenas Golanas veiksme pusfinālā, ņemot vērā, kā mēģinājuma laikā viņu izsvilpa palestīniešu aktīvisti.

No pirmā pusfināla 15 dalībniecēm finālā iekļuva Serbija, Portugāle, Slovēnija, Lietuva, Ukraina, Somija, Kipra, Horvātija, Īrija un Luksemburga. Finālu nesasniedza Austrālija, Azerbaidžāna, Islande, Polija un Moldova.

Uguņošana, bikšu novilkšana, citas ēverģēlības — Eirovīzijas pirmā pusfināla noskaņas Malmē; 07.05.2024.

Malmē Eirovīzijas dziesmu konkurss notiek jau trešo reizi – iepriekš 1992. un 2013. gadā –, un septītā reize, kad konkurss ...

gallery icon
51