Slavenības
2024. gada 20. aprīlis, 03:00

FOTO, VIDEO: Mirdza Martinsone un Mārtiņš Vilsons atkal satiek savu "inkasatora auto", kuru mēģināja "aplaupīt" pirms 40 gadiem

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Pirms 40 gadiem daudzi ar lielu interesi televizoros vēroja Rīgas kinostudijas detektīvtrilleri, kuros jauni un simpātiski cilvēki cenšas nolaupīt bankas bruņumašīnu un vienlaikus izsprukt no policijas nagiem. Tagad divi šīs filmas galveno varoņu atveidotāji, Latvijā iemīļotie aktieri Mirdza Martinsone un Mārtiņš Vilsons atkal ir satikušies ar šo inkasācijas auto, tiesa, tajā vairs nav maisu ar miljoniem dolāru.

Mirdza Martinsone un Mārtiņš Vilsons ar kinofilmas "Mirāža" auto

"Mirāža" ir 1983. gadā režisora Aloiza Brenča uzņemtā Rīgas Kinostudijas trijsēriju detektīvfilma pēc Džeimsa Hedlija Čeiza romāna "Visa pasaule kabatā" ...

gallery icon
60

Līdz pat svētdienai “Auto Exotica” var apskatīt soctīklos popularitāti guvušo “Lada Niva” apvidus auto, kas pārbūvēts populārās filmas “Mirāža” inkasācijas auto stilā. Kaut gan filmas darbība norisinājās it kā ASV, to uzņēma Padomju Savienībā, tādēļ par “amerikāņu” bankas inkasācijas auto kļuva tas, kas tobrīd pie mums bija pieejams – "Lada Niva" apvidnieks.

Filmai izgatavotais auto 80. gadu standartiem izskatījās gana nikni – logiem priekšā režģi un spēkrata aizmugurē uzstādīts naudas seifs.

Ieskats Ķīpsalas starptautiskajā autoindustrijas izstādē "Auto 2024"

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā starptautiskā autoindustrijas izstāde "Auto 2024" notiek no 19. līdz 21.aprīlim.

gallery icon
184

Jāpiebilst, ka “Mirāža” ir režisora Aloiza Brenča 1983. gadā uzņemtā Rīgas Kinostudijas detektīvfilma trīs sērijās, kuras pamatā ir Džeimsa Hedlija Čeiza (1906-1985) 1959. gada romāns “Visa pasaule kabatā” (The World in My Pocket). Filmā galvenajās lomās kopā ar Vilsonu un Martinsoni filmējās arī tādi pazīstami aktieri kā Regimants Adomaitis, Ints Burāns, Boriss Ivanovs, Andris Bērziņš, Pauls Butkēvičs, Mārtiņš Vērdiņš.