foto: FRANCOIS GREUEZ/SIPA
Latvijas daudzsēriju filma plūc laurus Eiropas lielākajā seriālu festivālā
Staņislavs Tokalovs tur skatītāju balvu
Festivāli
2024. gada 25. marts, 13:12

Latvijas daudzsēriju filma plūc laurus Eiropas lielākajā seriālu festivālā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Eiropas lielākajā seriālu festivālā "Series Mania" pašmāju daudzsēriju filma "Padomju džinsi" ieguvusi skatītāju balvu, savukārt galvenās lomas atveidotājs Kārlis Arnolds Avots saņēma labākā aktiera balvu, aģentūru LETA informēja seriāla pārstāvji.

Par skatītāju balvu, kas ir festivāla galvenā balva, sacentušies vairāk nekā 50 pasaules seriālu. Latvija šāda mēroga pasākumā pārstāvēta pirmo reizi.

"Balvu pasniedza festivāla direktore, savā runā uzsverot, ka seriāli ir domāti skatītājiem un skatītāju balva šajā festivālā ir vissvarīgākā. Man tas ir ļoti liels pagodinājums - iegūt pašu svarīgāko festivāla balvu," sacīja seriāla režisors Staņislavs Tokalovs.

Nacionālās kino centra vadītājas Ditas Rietumas vērtējumā, festivālā iegūtās divas balvas ir apliecinājums Latvijas kino konkurētspējai "ļoti prasīgajā tā saukto kvalitatīvo seriālu formātā".

Savukārt Avots iepriekš saņēmis labākā aktiera balvu 2022. un 2023.gada "Lielajā Kristapā", tāpat arī 2022.gadā "Vittorio Gassman" balvu kā labākais aktieris Romas kinofestivālā par Jaža lomu filmā "Janvāris".

Seriālam "Padomju džinsi" ir astoņas sērijas, kas stāsta, kā rokenrola fans un sīks noziedznieks Renārs, kurš tirgojas ar rietumu džinsiem un mēģina apmānīt sistēmu un nopelnīt naudu, satiek savu mūža mīlu Tīnu.

Renārs uzsāk sadarbību ar psihiatriskās slimnīcas direktoru, kurš no tā gūst labu peļņu un pretī sola Renāram brīvību. Džinsi gūst popularitāti Latvijas jauniešu vidū, un Renārs kļūst par anonīmu pagrīdes leģendu. Valsts drošības komiteja (VDK) pa visu valsti meklē šo šūšanas darbnīcu. Viņu redzeslokā nonāk Renārs taču viņi neko nevar pierādīt.

Konflikts starp Renāru un VDK aģentu iziet ārpus džinsiem un krimināllietām - tas kļūst par dzīves filozofiju un ideoloģiju sadursmi. Soli pa solim Renārs kļūst par īstu dumpinieku, džinsu bizness vairs nav rīks brīvības iegūšanai, bet gan protesta veids.