Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lauvene uzbrūk leopardam (ekrānuzņēmums)

VIDEO: lauvene uzrāpjas kokā un aplaupa leopardu, taču ar to drāma nebeidzas

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Trakā pasaule
9. jūnijā 18:01 2023. gada 9. jūnijā 18:01
  Jauns.lv
Neparasta cīņa novērota Sabisendas rezervātā Dienvidāfrikā, kur lauvene uzrāpās kokā, lai aplaupītu leopardu, taču no vēl lielākām nepatikšanām leopardu paglāba ziloņu bars.


Rezervāta galvenais gids pastāstīja “LatestSightings.com”, ka grupa tobrīd brauca pa geparda pēdām, un pa rāciju saņēma ziņojumu par leopardu tēviņa parādīšanos, un uzreiz mainīja kursu, pa ceļam saņemot informāciju, ka leopards ir nomedījis impalu un viņa virzienā dodas arī divas lauvenes. Gids paskaidroja, ka lauvas bieži mēdz izmantot situāciju un atņemt citu plēsēju nomedīto laupījumu.

“Kad nonācām vajadzīgajā vietā, tur jau bija lauvenes. Viena ātri uzrāpās kokā un piespieda leopardu nomest maltīti. Otra ātri satvēra laupījumu un metās prom, bet pirmā sāka uzbrukt leopardam. Tiklīdz padomājām, ka situācija nevar kļūt vēl vairāk nokaitēta, no zila gaisa parādījās ziloņu bars, kuri acīmredzami bija neapmierināti ar sacelto troksni. Ziloņi sāka taurēt, liekot lauvenei nolēkt no koka un bēgt. Ziloņi metās vajāt lauvenes, dodot iespēju leopardam ar veselu ādu laisties lapās, un arī viņš nolēca no koka un aizskrēja, atstājot mūs ar muti vaļā par redzēto.”

Dažkārt ziloņi uzbrūk lauvām, kad jūtas apdraudēti. Kad ziloņi pamana lauvas, viņi sāk taurēt, lai brīdinātu, ka joku nebūs, norādīja gids. “Būdamas mazākas un vājākas, lauvas nobīstas un aizbēg. Ziloņi aizsargā viens otru un vēlas nodrošināt savu mīļoto drošību, tādēļ izmanto savus izmērus un spēku, lai iebiedētu lauvas un liktu tām turēties pa krietnu gabalu,” norādīja gids.

Ja šoreiz lauveņu avantūru var uzskatīt par veiksmīgu, tad reizēm gadās arī komiskas situācijas. Jauns.lv jau vēstīja, kā Holivudas mēmo kinokomēdiju stilā beidzās pārāk pašpārliecināta lauvu tēviņa mēģinājums atņemt lauvenēm nomedīto kārpu cūku

Citi šobrīd lasa

Palīdzot “atmaskot negodīgu darbinieku”, Liene zaudēja gandrīz 30 tūkstošus eiro 7
".., kad satiksimies, tu man mīļi uzsmaidīsi!” Kadirova dēls velta zīmīgus vārdus visiem "skauģiem"
VIDEO: ukraiņi saņem gūstā okupantu diversantus, kas tērpušies Ukrainas bruņoto spēku formastērpos 2
Tēmas: DĀR
Pievienot komentāru