
Kāpēc 40 gados nesvin dzimšanas dienu? Kas notiks, ja tabu tomēr pārkāpsi...
Pēc 40 gadu vecuma ķermenis sāk novecot, tāpēc dzimšanas diena šajā vecumā lielākajai daļai nav liels iemesls priekam.
Pastāv māņticība, ka svinēt savu četrdesmito dzimšanas dienu nav tā labākā ideja. Greznas svinības it kā var sagādāt tikai nepatikšanas. Vai tā tiešām ir?
Skaitlis 40 asociējas ar nāvi, ļaunumu un ciešanām
Bībelē ir minēti daudzi piemēri ar skaitli 40:
- plūdi Lielo plūdu laikā ilguši 40 dienas;
- Jēzus pēc savas augšāmcelšanas bija uz Zemes arī 40 dienas;
- Mozus 40 gadus vadāja jūdu tautu pa tuksnesi.
Saskaņā ar kristīgo tradīciju 40. dienā pēc nāves cilvēka dvēsele Dieva priekšā stājas trešo un pēdējo reizi, bet Dievs izlemj, kurp tai doties. Tāpēc šajā dienā mēdz pieminēt aizgājēju.
Ķīnā, Japānā un Korejā skaitlis 4 asociējas ar ļaunumu, nelaimēm un briesmām. Lieta tāda, ka šī skaitļa nosaukums izklausās pēc vārda "nāve". Šajās valstīs nevar atrast dzīvokļu, māju vai liftu numurus ar ciparu 4, bet sabiedriskajā transportā nav maršrutu ar šādu numuru. Mobilo telefonu numuriem, kas satur ciparu 4, ir spēkā atlaides.
Saskaņā ar vienu no populārajām māņticībām tieši 40 gadu jubilejā cilvēku pamet sargeņģelis, atstājot viņu bez augstākās aizsardzības, raksta "Limon.postimees.ee".
Psiholoģiskie iemesli
40 gadu robežu uzskata par pāreju uz briedumu. Šajā vecumā sāk izpausties ārējās novecošanās pazīmes, organisms lēnāk atjaunojas pēc saslimšanām un slodzēm, bet fiziskā forma pasliktinās.
Tā kā vidējais mūža ilgums ir aptuveni 70 līdz 80 gadi, tad piektais desmits liek aizdomāties par to, ka puse ceļa jau ir noieta. Un tas nav iemesls priekam. Starp citu, pētījumi liecina, ka laika posms no 40 līdz 50 gadiem ir visnelaimīgākais cilvēka dzīvē.
Četrdesmit gadu jubilejā pasniegtajām dāvanām ir negatīva enerģētika.
Kā pareizi atzīmēt 40 gadu jubileju
Ir vairāki veidi, kā gan atzīmēt jubileju, piemēram, var nosvinēt savu 39 gadu pēdējo dienu vai četrdesmitā gada pirmo dienu.
Lai neietekmētu savas nākotnes enerģētiku, greznu svinību vietā var sarīkot svētkus vistuvāko cilvēku lokā. Un vēl labāk - nerīkot mielastu, bet iztērēt naudu, lai piepildītu kādu vēlmi.