Skandalozā Shvembldr izstādes prezentācija mākslas centrā "Digital Art House"
FOTO: slēgtā skatē atklāj skandalozā mākslinieka Shvembldr izstādi
Mākslas centrā "Digital Art House" līdz 15.oktobrim skatāma skandalozā mākslinieka Shvembldr jeb Iļjas Borisova izstāde "Fleeting Infinity By Shvembldr".
Izstādi atklāja slēgtā skatē, kuras viesiem bija iespēja aplūkot vairāk nekā 30 ģeneratīvo mākslas darbu. Tos varēs izveidot reāllaika režīmā, tādējādi kļūstot par mākslas darba līdzautoru.
Pasākumu apmeklēja blogeri un sabiedrībā populāri cilvēki, tostarp dziedātāja Liene Šomase, stiliste Liene Stūraine, drag qeen Andrejs Čistjakovs, gardēde Brigita Dambe, blogeres Elīna Pakalne un Emīlija Sama u.c.
Mākslas izstāde ar šādu koncepciju notiek pirmo reizi pasaulē.
“Esmu ļoti priecīgs piedāvāt pasaulē unikālu izstādi “FLEETING INFINITY by SHVEMBLDR” tādā mākslas telpā kā "Digital Art House"," komentē gandrīz četru tūkstošu darbu autors. To vērtība otrreizējā tirgū pārsniedz 20 miljonus dolāru.
Viens no vispieprasītākajiem NFT mākslas radītājiem, kas slēpjas aiz pseidonīma Shvembldr un kura kontus arestēja Latvijas policija, patiesībā ir rīdzinieks, tādēļ šīs izstādes atklāšanai ir īpaša nozīme: “Jau kopš ģeneratīvā mākslinieka karjeras pirmsākumiem es domāju par izstādes formātu, kurā viesi varētu kļūt par tiešiem gleznas tapšanas dalībniekiem. Priecājos, ka man bija iespēja to izdarīt dzimtajā pilsētā!”
Īpaši šai izstādei, kuru tagad var aplūkot visi galvaspilsētas iedzīvotāji un viesi, Shvembldr ir radījis 45 attēlus. Šie mākslas darbi ir īpaši adaptēti "Digital Art House" telpai, ļaujot izstādes laikā demonstrācijai izmantot četrus ekrānus, kas veido bezgalības atmosfēru. Ikviens no pasākuma viesiem slēgtās skates laikā varēs pielikt roku gleznas tapšanā, zālē nospiežot pogu, tādējādi iespējojot mākslinieka radīto kodu.
Pēc Iļjas teiktā, ģeneratīvā māksla ir unikāla mākslas un moderno tehnoloģiju simbioze. Mākslinieks izveido algoritmu, kas rada bezgalīgu skaitu unikālu attēlu ar gadījuma parametru kopumu, bet vienlaikus ar vienotu koncepciju. Rezultāts var būt statisks, kustīgs, 3D vai pat virtuāls, taču vissvarīgākais ir fakts, ka ikviens attēls ir unikāls un tam nav analogu. "Digital Art House" īpašnieks Romāns Morozovs piebilst: “Šī ir pasaulē pirmā izstāde tādā formātā, un mēs ārkārtīgi priecājamies strādāt ar Iļju un kopā radīt patiešām maģisku atmosfēru mūsu centra apmeklētājiem.”