Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Ārpuszemes skaistums – ziedu un vasaras izklaides paradīze Pakrojas muižā, Lietuvā. FOTOGALERIJA

Izklaide
5. augustā 17:15 2022. gada 5. augustā 17:15
  Reklāmas projekts
Tikai 50 kilometrus no Rundāles, Lietuvā lielākajā muižas kompleksā Pakrojā notiek jau ceturtais ziedu festivāls „Sapnis vasaras naktī. Haoss”.

Ziedu un milzīgu skulptūru festivāls aizrauj elpu ar savu drosmi un unikālu ziedu krāsu gammu, mūsdienīgu, nedaudz provokatīvu augu salikumu un vienkārši neiedomājamu ziedu bagātību.

Kā saka Pakrojas muižas Barons: „Šādu haotisku saskaņu, kuru var ieraudzīt šogad apmeklējot muižu, visticamāk, neviens vēl nav nekad redzējis. Tik izsmalcināti saskaņoti augi, izrotātas vēsturiskas ēkas un ar ziediem izpušķota V. Šekspīra daiļrade festivālā apmierinās pat vislielākā gurmāna gaumi.”

Festivāls norit katru dienu, visu vasaru līdz vēlam rudenim.

Pakrojas muiža ir ne tikai lielākais Lietuvā muižas komplekss, bet arī viena no 18 vispievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, Lietuvas „Gada tūrisma objekts 2018, 2019, 2021”. Šeit katru gadu norit unikāli ziedu un gaismas festivāli, tiek atveidota 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma muižas dzīves pieredze un acumirkļi.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Krievija tika atzīta par teroristisku valsti, un ko tas nozīmē? 9
"Tu ēdi maizi no putinistu rokām." Krievijas dramaturgs atbild Alvja Hermaņa kritikai par "Doždj" interviju ar Rīgas mēru 23
VIDEO: Armēnijas galvaspilsētā uzsprāgst tirgus ēka; drupās tiek meklēti cilvēki