Šovmenis Jānis Krīvēns kļuvis par karavīru
foto: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija
27. maijā Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, notika svinīgā zvēresta došanas ceremonija, kurā pēc sekmīgi apgūta rezervista militārās apmācības kursa 48 rezervisti, kuri apmācībai pieteikušies brīvprātīgi, deva karavīra zvērestu un ieguva rezerves karavīra statusu. Viens  no viņiem – mūziķis un šovmenis Jānis Krīvēns.
Slavenības

Šovmenis Jānis Krīvēns kļuvis par karavīru

Ieva Valtere

Žurnāls "Kas Jauns"

Grupas "Singapūras satīns" līderis Jānis Krīvēns (31) jeb Krivenchy trīs nedēļas pavadījis Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā Alūksnē, lai apgūtu militārās pamatzināšanas un kļūtu par Latvijas armijas rezerves karavīru.

Šovmenis Jānis Krīvēns kļuvis par karavīru...

Kad Krivenchy bija viens no tiem, kas “sprēgāja” pie TV3 šova Balss maskā detektīvu galda, daudziem viņš varēja šķist kā nenopietns, bezatbildīgs tipiņš, kas to vien zina, kā skatītājus uzjautrināt ar pekstiņiem.

Pašmāju repa grupa "Singapūras satīns" prezentē jauno albumu "Stonks"

Latviešu repa grupa “Singapūras satīns” izdevusi trešo studijas albumu ar nosaukumu “Stonks”.

Un būšana slavenajā repa grupā viņam savā ziņā piešķīrusi huligāna un uzdzīvotāja tēlu. Taču tiem, kas pazīst vai laika gaitā sekojuši intervijām ar Krīvēnu, nav jaunums, ka dziļi sirdī viņš tiecies apjaust savu vietu, noderību dzīvē un atbildību par izvēlēm. Tāpēc izvēle pievienoties Latvijas armijai, kļūstot par bruņoto spēku rezervistu, nebija tik liels pārsteigums.

foto: Publicitātes
Jānis šova "Balss maskā" žūrijā.
Jānis šova "Balss maskā" žūrijā.

Rezervista militārās apmācības kurss Alūksnē sākās 6. maijā, un kursa laikā rezervisti ieguva militārās zināšanas un prasmes gan individuālajā, gan kolektīvajā apmācības līmenī. Jānis Krīvēns neslēpj, ka “burtiski visi” viņam jautā, kāpēc pieteicies apmācībām. “Man nav nedz savas zemes, nedz īpašuma, pat ne savas privātās automašīnas. Kas tad ir tas, ko es gribu aizsargāt?” Lai atbildētu uz daudzajiem jautājumiem, savu viedokli viņš sniedzis "Instagram" profilā.

“Pēdējo mēnešu notikumi Ukrainā man lika saprast, ka tas, ko es visvairāk vēlos aizsargāt, ir mani cilvēki – mana ģimene, draugi, kolēģi, paziņas. Mana māsa ar savu ģimeni ceļ māju, draugi ir cīnījušies līdz kaulam, lai radītu un vadītu paši savus uzņēmumus šeit, Latvijā, un iepazīstinātu sabiedrību ar patiesām inovācijām. Mani draugi veido kultūru – mūziku, kino, teātri, mākslu un modi. Es šeit esmu, lai X stundas gadījumā varētu aizsargāt savus cilvēkus un visu, ko viņi ir būvējuši un vēl tikai būvēs. Es nevaru iedomāties, ka viss, kā dēļ šie cilvēki tik smagi strādājuši, lai veidotu tādu Latviju, kāda viņiem labpatiktu, pēkšņi tiktu atņemts. Mani cilvēki ir lējuši sviedrus – es viņu dēļ esmu gatavs liet asinis,” līdz sirds dziļumiem aizkustinot soctīklu sekotājus, pauž Jānis, izsakot cerību, ka ar savu paraugu iedvesmos vēl kādu kļūt par rezerves karavīru “vai vēl labāk – zemessargu”. “Tie īpašie cilvēki katram ir savi, bet kopā mēs varam nosargāt visus. Esi drošs – esi ar mums!” sekotājus uzrunā Krīvēns.

foto: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija
27. maijā Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, notika svinīgā zvēresta došanas ceremonija, kurā pēc sekmīgi apgūta rezervista militārās apmācības kursa 48 rezervisti, kuri apmācībai pieteikušies brīvprātīgi, deva karavīra zvērestu un ieguva rezerves karavīra statusu. Viens  no viņiem – mūziķis un šovmenis Jānis Krīvēns.
27. maijā Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, notika svinīgā zvēresta došanas ceremonija, kurā pēc sekmīgi apgūta rezervista militārās apmācības kursa 48 rezervisti, kuri apmācībai pieteikušies brīvprātīgi, deva karavīra zvērestu un ieguva rezerves karavīra statusu. Viens no viņiem – mūziķis un šovmenis Jānis Krīvēns.

Kādas saistības ir rezerves karavīram pēc apgūta rezervistu militārās pamatapmācības kursa? Mājaslapā mil.lv skaidrots, ka, “apgūstot pamatapmācības kursu, rezervists dod karavīra zvērestu, saņem rezerves karavīra apliecību, mobilizācijas norīkojumu un tiek ieskaitīts bruņoto spēku rezervē rezerves karavīra statusā un sāk pildīt rezerves karavīra pienākumus – ierodas uz militārajām mācībām un uz medicīnisko pārbaudi pavēstē noteiktajā vietā un laikā; saglabā un pilnveido nepieciešamās kaujas zinības, iemaņas un sagatavotību; mobilizācijas gadījumā izpilda Nacionālo bruņoto spēku rezerves uzskaites struktūrvienības izsniegtajā pavēstē noteikto”. Rezerves karavīram ir jāpiedalās kārtējās militārajās mācībās ik pēc četriem gadiem, taču iespēju robežās var brīvprātīgi izteikt vēlmi un piedalīties biežāk. Ja rezerves karavīrs piekrīt, tad rezerves karavīru kārtējo militāro mācību starplaikos var iesaukt uz pārbaudes mācībām līdz 10 dienām.

Citas interesantākās ziņas un notikumus lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!