Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

"Rossija 1" izmanto zagtus videomateriālus, samontējot tā, lai radītu nepareizu priekšstatu par Baltijas valstīm 2

TV
11. maijā 22:59 2022. gada 11. maijā 22:59
  Jauns.lv / LETA
Krievijas propagandas telekanāls "Rossija 1" izmantojis no Igaunijas "Postimees" televīzijas zagtus materiālus, samontējot tos tā, lai radītu priekšstatu par rusofobijas izpausmēm Baltijas valstīs 9.maijā, trešdien vēsta "Rus.Postimees".

Pārraidē rādīti fragmenti arī no Latvijas un ASV materiāliem un apgalvots, ka "rusofobijas epicentrs vairs nav Londona, Berlīne vai Vašingtona, bet Baltijas valstis".

Konkrēti, tajā bez atļaujas izmantoti "Postimees" žurnālistu videomateriāli, kuros 9.maijā aptaujāti cilvēki pie Bronzas kareivja pieminekļa Tallinā. Lai gan starp Igaunijas žurnālistu uzrunātajiem cilvēkiem bija arī tādi, kas nosodīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīcību, Krievijas valsts televīzijas sižetā bija atstāti tikai tie, kuri kritizējuši Igaunijas valdību un varas iestādes. Netika tulkoti arī tie "Postimees" žurnālista jautājumi, kuros pieminēts Krievijas rīkotais iebrukums un karš Ukrainā, ko Kremlis dēvē vienkārši par "specoperāciju".

Kā notikušo komentē drošības eksperts Ēriks Nīless Kross no Reformu partijas, domājams, ka "tā dēvēto žurnālistu komandām" no pašas Krievijas, kuras jau kopš Bronzas nakts laikiem braukušas uz Igauniju un centušās inscenēt kaut kādus sižetus, šogad vai nu vispār nav izdevies iebraukt Igaunijā, vai nokļūt līdz Bronzas kareivim.

Par Bronzas nakti tiek dēvēta nakts uz 2007.gada 27.aprīli, kad Tallinā notika nekārtības saistībā ar padomju karavīriem veltītā pieminekļa, tā dēvētā Bronzas kareivja, pārvietošanu no pilsētas centra uz karavīru kapsētu.

Kā ziņots, Igaunijas robežsardzes dienests pastiprinājis kontroli pie Krievijas robežas, turklāt Igaunija izraidījusi trīs Krievijas vēstniecības darbiniekus un Krievijas pilsoni, Kremļa propagandistu Alekseju Jesakovu, kurš ir viens no kustības "Nemirstīgais pulks" organizatoriem Igaunijā. Kā skaidroja Igaunijas policija, Jesakovs gadiem ilgi kurinājis nacionālo naidu, izplatījis Kremļa propagandu un sadarbojies ar Krievijas propagandas kanāliem.

"Tāpēc viņiem nācās kombinēt to, kas bija pieejams Igaunijas kanālos, un pasniegt to attiecīgā mērcē," spriedis Kross, piebilzdams, ka Krievijā intelektuālais īpašums vispār nekad nav ticis respektēts.

Citi šobrīd lasa

Vladimira Žirinovska dēls Igors kārtējo reizi mainījis savu identitāti: tagad viņš vairs nav sava tēva dēls
Keita Mosa atklāj patiesību par incidentu uz kāpnēm ar Džoniju Depu. Amberas Hērdas apgalvojums tiek atspēkots
No "salauztas sirds" miris Teksasas skolā nošautās skolotājas vīrs 1
Skatīt visus komentārus