Katy Tindemark Ķīnā

Slavenības

Mūziķe Katy Tindemark vīlusies Ķīnas vīriešos, kas neflirtē un pat uzmanību nepievērš

Žurnāls "Kas Jauns"

Dziedātāja un vijolniece Katy Tindemark, īstajā vārdā Jekaterina Elizabete Tindemarka, desmit mēnešus strādāja Ķīnā, atpūtas parkā "Universal Studios Beijing", un tur esot sapelnījusi vairākus desmitus tūkstošu eiro. Viņa žurnālam "Kas Jauns" pastāstījusi par darba pieredzi Pekinā.

Mūziķe Katy Tindemark vīlusies Ķīnas vīriešos, kas...

Pandēmijas laikā poļu izcelsmes dziedātāju, tāpat kā daudzus citus radošās jomas pārstāvjus, piemeklēja bezdarbs. Vispirms bez darba esošā mūziķe piepelnījās, spēlējot vijoli Vecrīgas ielās. Līdz brīdim, kad ieraudzīja darba piedāvājumu muzicēt izklaides kompleksā Ķīnā. Lielajā atrakciju parkā, ko radījusi pasaulslavenā Holivudas kinostudija "Universal Studios", kuras paspārnē jau darbojas tematiskie parki citviet pasaulē - Holivudā, Singapūrā, Orlando.

Katy darba prasību sarakstā bijis muzikālu priekšnesumu veidošana. “Darbam šajā izklaides kompleksā meklēja dažādus skatuves māksliniekus no visas pasaules, un viņiem steidzami vajadzēja vijolnieci. Manas vijoles prasmes gan nebija no tām labākajām. Pirms došanās uz Ķīnu vajadzēja ļoti daudz laika veltīt tam, lai tās uzlabotu, jo pārējās dalībnieces bija daudz augstākā līmenī. Ļoti izdevīgi bija tas, ka darba devēji nodrošināja dzīvošanu istabiņā atpūtas kompleksa teritorijā, atmaksāja lidojuma biļetes, vīzas, medicīnas pārbaudes. Bez šādiem nosacījumiem diez vai piekristu šim piedzīvojumam. Un savu pirmo pret Covid-19 vakcīnu veicu tieši Ķīnā ar viņiem pieejamo vakcīnu, kādas Eiropā vispār nav iegādājamas. Pēc ierašanās Ķīnā man vajadzēja pavadīt mēnesi karantīnā,” pastāsta mūziķe.

Diena no agra rīta līdz vakaram bija aizpildīta strādājot. “Četri pieci šovi katru dienu. Darbs nebija viegls. Līdz pat desmit stundām dienā. Bija nepieciešams laiks, lai pierastu pie lielā sieviešu kolektīva,” pastāsta mūziķe.

foto: no privātā arhīva

Viņa atklāj, kas viņu Pekinā ļoti pārsteidzis. “Sākumā biju šokā par visu, ko tur redzēju. Vietējie iedzīvotāji baidās no Covid-19, tas jūtams visur. Piesardzības pasākumi ir pamatīgi, tur pat tie cilvēki, kas nestrādā medicīnā, staigā baltos halātos. Un viņi baidās no ārzemniekiem, jo laikam uzskata, ka iebraukušie var “ievest” vīrusu no Eiropas. Vēl mani pārsteidza tik ļoti negaršīgais ēdiens. Neko no ķīniešu ēdieniem neēdu. Biju izbrīnīta, jo Latvijā Ķīnas restorānu piedāvājumā nekā tāda nav. Toties ļāvos citam garšu baudījumam – Ķīnā dažu mēnešu laikā izdzēru vairāk alus nekā iepriekšējo desmit gadu laikā. Jā, ar meitenēm, ar kurām kopā muzicējām, daudz dzērām tieši aliņu.”

Tāpat mūziķe pārsteigta, cik skaļi vietējie iedzīvotāji publiskās vietās sarunājas. Taču vīlusies Tindemark ir Ķīnas vīriešos, kuri nebūt neesot tie naskākie uz uzmanības apliecinājumu teikšanu daiļā dzimuma pārstāvei. “Ķīnā man pietrūka vīriešu uzmanības. To vienkārši neizjutu. Tur ne man, ne citām meitenēm vīrieši nepievērsa uzmanību kā sievietēm. Nebija pat domas par flirtēšanu, neviens ziedus neuzdāvināja… Jutos, ka īsti neesmu nevienam vajadzīga,” par piedzīvoto stāsta mūziķe.

foto: no privātā arhīva

Citas interesantākās ziņas un notikumus lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!