Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Solis Anatolijam Danilānam ne tuvu nav tik brašs, kā bija pirms saslimšanas. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Anatolijs Danilāns pēc Covid-19 izslimošanas pirmoreiz iziet ārā no mājas, taču nespēks ņem virsroku 11

Slavenības
9. martā 05:31 2021. gada 9. martā 05:31
  Inta Mengiša | Žurnāls "Kas Jauns"
Piecas nedēļas pēc izrakstīšanas no slimnīcas gastroenterologs Anatolijs Danilāns (73) nedēļas nogalē beidzot saņēma spēkus, lai izietu pirmoreiz ārā no mājokļa, taču īsā pastaiga profesoram lika vilties, jo pašsajūta krietni pasliktinājās, raksta žurnāls "Kas Jauns".

Anatolijs Danilāns, kam līdz šim visu mūžu bijis aktīvs dzīvesveids un kas ik dienu nostaigāja lielus attālumus kājām, pēc saslimšanas ar Covid-19 vēl arvien nav atguvis spēkus. Pēc slimnīcā aizvadītām 48 dienām nu jau piecas nedēļas profesors atkopjas mājās, lietojot mediķu izrakstītās zāles un ievērojot mierīgu režīmu, jo nejūtas vēl pietiekami atguvis spēkus, lai varētu teikt, ka jūtas vesels.

Žurnāls "Kas Jauns" sazinājās ar Anatolija Danilāna kundzi Irēnu Danilāni, kas pastāstīja: “Viņš diezgan smagi noslimoja. Bet būs jau labi. Slimnīcā viņš sabija 48 dienas, pa četrām nodaļām – no vienas uz otru veda un atkal atpakaļ uz to smago nodaļu. To, ko viņš ir izcietis, patiesi baismīgi klausīties.”

Profesora kundze Irēna Danilāne. (Foto: LETA)

“Profesors šodien pirmo dienu izgāja ārā uz 15 minūtēm. Viņš bija sataisījies viens pats staigāt, bet beigās gājām abi kopā. Bija gan stipri vīlies, jo izstaigāt sanāca pavisam nelielu līkumu. Nespēks ņēma virsroku, un pēc pastaigas skābeklis viņam stipri samazinājās uz 90, lai gan ir jābūt 97, 98. Liela slodze laikam,” nopūšas Danilāna kundze.

Saistītās ziņas

Anatolijs Danilāns beidzot izlauzies no slimnīcas, taču aizvien nejūtas labi 9
“Kovids ir stiprāks par ķiploku!” - Anatolijs Danilāns nosauc efektīvākus līdzekļus veselības stiprināšanai 5
"Man patīk cilvēki, kuri pabijuši bedrēs" - profesors Danilāns par homeopātiju, laulības noslēpumu un savām lielākajām bailēm

Īpašu rehabilitāciju Anatolijs Danilāns neesot uzsācis. “Mēnesi pēc izrakstīšanās no slimnīcas viņš mājās lietoja skābekļa aparātu. Pats vingrinās un dzer zāles. Par laimi, nu jau stipri mazāk. Sākumā bija jāizdzer liela sauja katru dienu – no tāda medikamentu apjoma jau vien var nelabi palikt. Bet nu jau tas aiz muguras,” optimistiski saka Irēna Danilāne.

Citas ziņas un notikumus skatiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!

Citi šobrīd lasa

De Niro, Džodija Fostere, 50 Cent un citas slavenības, kas uzaugušas netradicionālās ģimenēs
"Man nav bijis vēzis!" - Samanta Tīna atklāj patiesību par veselības problēmām
Baltkrievu politiķa Cepkalo ģimenes sadzīve Rīgā. Sieva Veronika par līmeni šeit: "Es sākumā tam nespēju noticēt" 4
Skatīt visus komentārus

Папарацци "поймали" беременную Меган Маркл с сыном на прогулке в Лос-Анджелесе

"Я на 6% русская!": звезда сериала "Великолепный век" Мерьем Узерли удивила признанием