Stings pārdevis māju, kas katru gadu kļuva par miljonu dārgāka. FOTO
Vairāk nekā 40 gadu ilgās karjeras laikā britu mūziķis Stings (63) nopelnījis prāvu kapitālu. Taču nesen kā rokeris papildinājis savu bankas kontu par vēl 19 miljoniem sterliņu mārciņu (26 miljoni eiro), nenodziedot ne noti! Viņš pārdevis savu vēsturisko Londonas māju.
2003. gadā Stings un viņa sieva Trūdija Stailere (61) noskatīja māju Londonas centrā, netālu no Bekingemas pils. Atpūšoties šīs mājas pagalmā, pat varot dzirdēt slavenā Bigbena zvana skaņas. Par 5.7 miljoniem sterliņu mārciņu (7.8 miljoni eiro) laulātais pāris ēku iegādājās no bijušā īpašnieka britu politiķa Šona Vudvarda.
Pērn Stings nolēma šķirties no ēkas prestižajā Londonas rajonā, izliekot to pārdošanā par 15 miljoniem sterliņu mārciņu (20.5 miljoni eiro). Bija jāpaiet gadam līdz rokeris māju visbeidzot pārdevis. Un ne par 15 miljoniem sterliņu mārciņu kā iepriekš bija plānojis, bet par vēl izdevīgāku cenu! Mūziķis par māju saņēmis neticamus 19 miljonus sterliņu mārciņu (26 miljoni eiro)!
12 gadu laikā, kopš māja bija Stinga īpašumā, tā katru gadu kļuva par 1.1 miljonu sterliņu mārciņu (1.5 miljoni eiro) dārgāka – tas ir vairāk nekā 3000 sterliņu mārciņu (4110 eiro) dienā!
Stinga (īstajā vārdā Gordona Metjū Samnera) kapitāls novērtēts 180 miljonos sterliņu mārciņu (246 miljoni eiro). Aizvadītajā nedēļā viņš noslēdzis mājas pārdošanas līgumu ar vārdā nenosauktu pircēju, kurš iegādājies 18. gadsimtā celto namu, no kura logiem redzams Sentdžeimsa parks.
Stinga pārdotā īpašuma cena 16 reizes pārsniedz vidusmēra mājas cenu Vestminsteras rajonā un ir 100 reizes lielāka par standarta Anglijas mājas vērtību.
Stinga nu jau bijušajā mājā ir deviņas guļamistabas, sešas vannasistabas un piecas pieņemamās telpas. Ēkā ir arī lifts. Viss ir labiekārtots tā, lai izpatiktu rokera-multimiljonāra izsmalcinātajai gaumei.
Jaunais īpašnieks par savu kaimiņu turpmāk varēs saukt Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu, kurš mitinās Dauningstrītas desmitajā namā, kas ir ļoti netālu no Stinga villas. 18. gadsimta sākumā celtais piecu stāvu nams ierindots vēsturiskā mantojuma sarakstā un tiek rūpīgi sargāts. Valsts liedz jebkādus pārveidošanas darbus, kas varētu izmainīt vēsturiski vērtīgo ēku. Reiz Stinga sieva Trūdija Stailere kādā intervijā jokoja: „Mēs pat nevarējām nomainīt durvju rokturi, pirms tam neizņemot īpašu atļauju.”
Piemājas dārzā ir arī statuja ar mazu zēnu futbolistu. To veidojis atzītais britu skulptors Entonijs Gormlijs, kurš labāk pazīstams ar darbu „Ziemeļu eņģelis”.
Uz piecstāvu nama jumta iekārtota terase, no kuras var redzēt Bekingemas pili.
Grezno māju nevar ne salīdzināt ar vietu, kur pagāja Stinga bērnība. Pienvedēja dēls uzauga vietā pie Volsendas kuģu būvētavas, kas ir netālu no Ņūkāslas, savukārt viņa sievas Trūdijas bērnība pagāja Vorčesteršīras grāfistē.
Mūziķa īpašumā ir 23 miljonu eiro vērts dzīvoklis Manhetenas rajonā Ņujorkā (ASV), 1998. gadā par 5.3 miljoniem eiro iegādāta māja Malibu piekrastē (ASV) un 11 miljonus eiro vērts īpašums Toskānā (Itālija). Anglijā viņam ir 3 miljonu eiro vērts īpašums Leikdistrkitā un 9.5 miljonu eiro vērts īpašums Viltšīras grāfistē.
Nav zināms, kāpēc Stings ar kundzi vēlējies šķirties no vēsturiskās mājas Londonā. Iespējams viens no iemesliem ir augstais nodoklis, ko ik gadus nākas par to maksāt, ja māja iegādāta ar nekustamo īpašumu firmas palīdzību. Par māju, kuras vērtība ir robežās no 10 līdz 20 miljoniem sterliņu mārciņu (13.7-27.4 miljoni eiro), ik gadus nodoklī jāmaksā 109 050 sterliņu mārciņu (149 453 eiro).
Stings pārdod savu grezno māju Londonā par 15 miljoniem mārciņu
Stings un viņa sieva Trūdija Stailere nolēmuši pārdot 17. gadsimtā celto piecu stāvu namu Vestiminsteras rajonā Londonā. Viņi šajā īpašumā ...