Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bruņurupuču izvarotāji, mērkaķu vakcīna. Komiski piemēri, kā cilvēkus mānīja Kremļa medijos
Tāpat kā specdienestiem ar indēšanu, Kremļa propagandas izplatītājiem arī ne vienmēr viss izdodas spīdoši. (Foto: Alexander Ryumin/TASS)

Bruņurupuču izvarotāji, mērkaķu vakcīna. Komiski piemēri, kā cilvēkus mānīja Kremļa medijos

Trakā pasaule
11. janvārī 05:45 2021. gada 11. janvārī 05:45
  Jauns.lv
Uzvaras dienas parādēs Maskavā Krievijas bruņotie spēki ik gadu demonstrē savas garākās raķetes, lielākos tankus un ātrākās lidmašīnas. Taču ir kāds īpašs ierocis, kuru 9. maija militārajās ceremonijās Kremlis neatrāda – tie ir propagandistu pulki, kuru uzdevums ir dezinformācijas sēšana. Tomēr šādas misijas, kā liecina aizvadītais gads, ne vienmēr izdodas izpildīt nepieķertiem.

Demokrātija pēc savas būtības paredz diskusijas un strīdus. Kamēr šādas diskusijas balstās uz skaidru realitātes izpratni un faktiem, demokrātiskai sabiedrībai galvenokārt var pārmest gausumu lēmumu pieņemšanā un rīcībā.

Taču veiksmīga dezinformācijas piespēlēšana sabiedrībai, kura bauda vārda brīvību, var izrādīties iedarbīga inde, vairojot apjukumu, izraisot nesaskaņas un bremzējot progresu.

Nevar noliegt, ka Krievijai – valstij, kuras varas struktūras dezinformācijas mākslu ir pārmantojušas no PSRS izauklētās Valsts drošības komitejas – ir bijis gana daudz panākumu melu sēšanā, ko galvenokārt motivē vēlme ietekmēt rietumvalstis.

Taču stāsti par dāņu zoofilu prieka namiem, datorspēlēs izspēlētu kara ainu rādīšanu ziņās, neprasmīgu bilžu “fotošopēšanu”, kā arī citām neveiklībām, kuras apkopojis portāls "euvsdisinfo", kā minimums, liek domāt, ka Kremļa baumotājiem vēl ir, kur augt.

0 /5

Citi šobrīd lasa

FOTO: paziņo "Zelta mikrofons 2021" nominantus
Neredzēti skati, kā gatavojas Baidena inaugurācijai: ar 200 000 karogu aizstās pūli
Nītaurē pazudušā Mārtiņa ģimene lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai atrastu, visticamāk, vīrieša mirstīgās atliekas
Pievienot komentāru

«Пугачёва сказала, что это будет позор»: адвокат о суде Орбакайте за сына

Беременная Эмили Ратажковски снялась в «голом» бикини