Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: vai pēdējais burziņš pirms ierobežojumiem? Kinomīļi pulcējas neparastās pašmāju komēdijas "Kino un mēs" pirmizrādē

Sarkanais paklājs
2020. gada 5. novembrī 23:38 2020. gada 5. novembrī 23:38
  Jauns.lv
Kamēr valdība piektdien plāno lemt par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Covid-19 ierobežošanai, ceturtdien, 4. oktobrī, kinomīļi pulcējās kinoteātrī "Splendid Palace" lūkot jauno pašmāju filmu "Kino un mēs". Iespējams, pēc piektdienas lēmuma šādus pasākumus kādu laiku rīkot nu nevarēs.

Kā zināms, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien sasauks Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdi, lai lemtu par kopējo valdības stratēģiju Covid-19 izplatības ierobežošanai, tostarp stingrākiem drošības pasākumiem un testēšanas kapacitātes būtisku palielināšanu.

Bet kamēr nekas strikts vēl nav pieņemts un pasākumi atļauti, filmas "Kino un mēs" radošā komanda un lūgtie viesi pulcējās kinoteātrī "Splendid Palace" skatīt režisora Matīsa Kažas neparasto komēdiju, kur trīs aktieri nofilmējušies vienā nepārtrauktā kadrā jeb filmizrādē.

Filmizrādē «Kino un mēs» Matīss Kaža kopā ar Latvijā pazīstamo aktieru un filmas līdzautoru trijotni – Andri Keišu, Egonu Dombrovski un Jāni Skuteli – pievēršas iemīļotajām padomju gados uzņemtajām latviešu filmām "Ezera sonāte", "Mērnieku laiki" un "Dubultslazds", mēģinot saprast, kāpēc tās uzņēma tieši tā.

Klasikas aizkulises

Aktieru trijotne, atveidojot režisorus, operatorus, scenāristus, kritiķus un aktierus, ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas Kinostudijas aizkulises. Izrādās, slavenie režisori, operatori un aktieri savulaik piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku. Filmizrāde piedāvā kuriozus no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomes sēdēm, ieskatu vēstures lappusēs un kino klasikas ainu inscenējumus jaunos un negaidītos veidos.

Citi šobrīd lasa

Dzemdēja piecos gados: kāds liktenis piemeklēja pašu jaunāko māti medicīnas vēsturē
VIDEO. Mēnešreižu apakšveļa cīnās par Latvijas Dizaina gada balvu 6
Beberbeķos pāri ceļam novilkta trose nogāž jātnieci un zirgu. Notikumi attīstās ļoti mīklaini, un dzīvnieks lielās ciešanās mirst 6
Pievienot komentāru

"Это гениально!": Пугачева в белой рубашке восхитилась приготовленными сыном пирожками

Прохор Шаляпин случайно проломил кровать покойной Людмилы Гурченко и нашел там кое-что ценное