Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Latviešu jaunieši ASV vienojas virtuālā korī un iedzied diasporas himnu 1

Mūzika
31. jūlijā 11:48 2020. gada 31. jūlijā 11:48
  Jauns.lv
77 latviešu bērni no visdažādākajiem ASV štatiem iedziedājuši diasporas himnu – “Jauna dziesma”.

2019. gada rudenī, pateicoties Štutgartes Latviešu kultūras biedrības vadītājas Karīnas Ziegler uzņēmībai, tika realizēta ideja par latviešu diasporas jauniešu himnas radīšanu. Idejas autore uzrunāja ASV dzīvojošo latviešu komponisti Lolitu Ritmanis un tepat Latvijā dzīvojošo dziesmu autoru Guntaru Raču par kopīgas dziesmas radīšanu. Tā tapa skaņdarbs “Jauna dziesma”, kuru studijā Rīgā, sadarbībā ar producentu Gintu Stankeviču ierakstīja Vācijā dzīvojošie un dzimušie latviešu jaunieši, piedaloties grupas “Dzeguzīte” dziedātājiem.

Patīkamu pārsteigumu dziesmas iniciatori un autori piedzīvoja tagad, kad pandēmijas laikā, pateicoties Bostonas latviešu kora vadītājas Krisītes Skaras (Krissy Skare) ierosmei, tikai realizēta ideja par ASV latviešu jauniešu virtuālo kori, kurš attālināti ierakstījis šīs dziesmas jaunu versiju, kurā apvienojošies 77 bērni no visdažādākajiem ASV štatiem. Katrs savu kora partiju iedziedāja atsevišķi, bet skaņu kopā samiksējis Krisītes vīrs Maikls (Michael Glashow). Video montējis Ēriks Galiņš. 

Krisīte, kā viņu mīļi dēvē visi tuvie cilvēki stāsta: “Paldies visiem 77 bērniem, kas paveica lielu darbu. Liels paldies Elisai Freimanei un ALA (American Latvian Association), kā arī Aivaram Osvaldam un dziesmu svētku fondam (Latviešu dziesmu un deju svētku fonds/ Latvian Song and Dance Festival Fund) par projekta atbalstīšanu. Lai latviešu dziesmas Amerikā skan mūžīgi!” 

Citi šobrīd lasa

“Nesaprotu, kādēļ viņi to visu glabāja noliktavā,” par Libānas traģēdiju izteicies kuģa kapteinis, kurš atvedis bīstamo kravu
"Viss kļūs tikai sliktāk" - Beirūtas sprādzienā izdzīvojusī igauniete dalās pārdomās par notikušo 9
“Dziediet, kad jums ir labi. Bet visvairāk dziediet, kad jātiek pāri nejēdzībai," Ziedoni citē ģimene, kuras vectēvu atrada dziedam. Sirsnīgā vēstulē pateicas ikvienam, kas palīdzēja 3
Pievienot komentāru

«Продала душу дьяволу»: Экс-жена Кузьмина заявила, что Пугачева его приворожила

По просьбам жителей Беларуси российские звезды отказываются от концертов в стране