Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Filmu “Dvēseļu putenis” Lielbritānijā rādīs ar nosaukumu “The Rifleman” 2

Kino
22. jūlijā 12:33 2020. gada 22. jūlijā 12:33
  Jauns.lv
Režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” no 24. jūlija būs skatāma kinoteātros 12 Lielbritānijas pilsētās. Filma iekļauta arī jūlija beigās gaidāmā Šanhajas Starptautiskā kinofestivāla programmā.

Lielbritānijā filmas “Dvēseļu putenis” starptautiskā versija ar nosaukumu The Rifleman (104 min) būs skatāma Līdsā, Bristolē, Londonā, Glāzgovā u. c. 

“Tas ir savā ziņā simboliski, ka filma sāk starptautiskās gaitas tieši Lielbritānijā, kur mīt liela latviešu kopiena. Interese par iespējām noskatīties “Dvēseļu puteni” vietējos kinoteātros jau kopš pirmizrādes pagājušā gada novembrī ir bijusi ļoti aktīva, tāpēc esam gandarīti, ka beidzot varam šādu iespēju piedāvāt 12 pilsētās Anglijā un Skotijā,” stāsta filmas starptautiskā producente Ilona Bičevska.

“Filma ir godīga un vienlaikus mežonīga kara realitātes interpretācija ar elpu aizraujošu kinematogrāfiju, (..) ko pārspēj tikai nedaudzas kinolentes,” raksta portāla The Upcoming apskatnieks Gajs Lamberts. Seansi tiek organizēti sadarbībā ar filmu izplatītāju Parkland Entertainment. Ar pilnu seansu sarakstu iespējams iepazīties šeit.

Savukārt 25. un 26. jūlijā filma “Dvēseļu putenis” iekļauta 23. Starptautiskā Šanhajas kinofestivāla (23rd Shanghai International Film Festival/SIFF) programmā The Belt and Road Film Week. Šanhajā filmu varēs skatīt trīs seansos ar nosaukumu Blizzard of Souls. Kā ziņo festivāla organizatori, visas biļetes uz šiem seansiem izpirktas jau pirmajā biļešu tirdzniecības dienā.

Jau ziņots, ka februārī filma “Dvēseļu putenis” ar lieliem panākumiem demonstrēta dažādu festivālu pārstāvjiem un ārvalstu izplatītājiem Eiropas filmu tirgū (European Film Market) Berlīnē. Kopumā filmas seansus apmeklēja jomas profesionāļi no 28 valstīm. Savukārt Latvijā filmu “Dvēseļu putenis” noskatījušies vairāk nekā 250 000 skatītāju, padarot to par visskatītāko filmu kopš neatkarības atjaunošanas. 

Vēsturisko kara drāmu “Dvēseļu putenis” pēc Aleksandra Grīna romāna veidojuši kino profesionāļi no Latvijas un citām valstīm: režisors un producents Dzintars Dreibergs, Rīgā dzimušais scenārists, Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, galvenais operators, Starptautiskajai Kinooperatoru federācijas balvai IMAGO nominētais Valdis Celmiņš, komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, producente Inga Praņevska, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi. 
 

Citi šobrīd lasa

Pansionātā aizliedz spēlēt "Superbingo". Ko vēl nedrīkst sociālās aprūpes centros? 1
Ciemos pie Annas Heinrihsones. Māksliniece: "Rīgas centrs man ir ļoti svarīgs"
51 gadu vecā Dženifera Lopesa atrāda sevi bez kosmētikas 1
Skatīt visus komentārus

После похудения на 45 кг Адель выложила фото в боди и легинсах - поклонники с трудом узнали певицу

Выяснилось, как Меган играла на слабостях принца Гарри