Dziedātājas Katrīnas Gupalo dzimšanas dienas koncerts 2020. gada jūlijā

2020. gada 17. jūlijā Tallinas ielas kvartāla angārā «Tu Jau Zini Kur.» mūziķe Katrīna Gupalo pirmo reizi klausītājiem prezentēja jaunu ...

gallery icon
74
Mūzika
2020. gada 20. jūlijs, 08:58

FOTO: izskanējis daiļās dziedātājas Katrīnas Gupalo dzimšanas dienas koncerts

Jauns.lv

Aizvadītās nedēļas nogalē Tallinas ielas kvartāla angārā «Tu Jau Zini Kur.» mūziķe Katrīna Gupalo pirmo reizi klausītājiem prezentēja jaunu radošo apvienību - sadarbībā ar elektroniskās mūzikas mākslinieku Orioli, trompetistu Kristianu Kalvu, kā arī horeogrāfi un dejotāju Laumu Bergu radīts kosmisks ceļojums mūzikā un skatuves mākslā.

Koncerta pirmajā daļā dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo atskaņoja Imanta Kalniņa mūziku savās aranžijās balsij un klavierēm. Otrajā daļā mūziķei pievienojās trompetists Kristians Kalva un elektroniskās mūzikas mākslinieks Oriole - izskanēja Katrīnas Gupalo oriģinālkompozīcijas no albuma «Gentle & Done», vēl neizdoti saņdarbi, kā arī Kurta Veila dziesmas, kas plašāk pazīstamas no grupas The Doors un Lūisa Ārmstronga repertuāra. Par vakara kulmināciju kļuva iemīļotās Imanta Kalniņa dziesmas «Dūdieviņš» ekspresīvā performance, kurā mūziķiem pievienojās horeogrāfe un dejotāja Lauma Berga.

«Pirms gada, tieši 17. jūlija vakarā kopā ar visām simts drosmīgajām meitenēm, kuras piedalījās dziesmas «SVĀRKI?» mūzikas video filmēšanā, svinējām singla atklāšanas svētkus. Šogad vēlējos turpināt tradīciju un vēlreiz noorganizēt svētkus ne tikai sev un pašiem tuvākajiem, bet arī maniem mīļajiem klausītājiem. Skatuve ir visbrīnišķīgākā vieta uz pasaules, un ko gan vēl citu var vēlēties savā dzimšanas dienā, kā būt tur, kur tev vislabāk patīk būt!» - tā Katrīna Gupalo.

Katrīna Gupalo neakadēmiskās mūzikas lauciņā darbojas kopš 2018. gada, kad viņa uzrakstīja savu pirmo dziesmu «Too Much Sunshine». Katrīna ir izdevusi debijas albumu “Gentle and Done”,  devusies pirmajā ASV koncerttūrē, iesildījusi britu soulmūzikas dīvu Emeli Sandē koncertzālē "Palladium", uzstājusies festivālā “Laima Vaikule Re’dez – Vous Jūrmala 2018” Dzintaru koncertzālē, bijusi "Supernova 2018" pusfinālā ar pašas sacerēto dziesmu “Intoxicating Caramel”. Nesen izdotās dziesmas «SVĀRKI?» un «Fredijs vairs nedziedās», kā arī Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un lielu klausītāju mīlestību koncertos. Būdama profesionāla pianiste, Katrīna ar savu balsi klavieru pavadījumā uzbur krāšņas skaņu gleznas.