Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pieci miljardi negūtās peļņas - kinoindustrija koronavīrusa dēļ gatavojas skarbai vasarai
Danielu Kreigu, kas filmā "No Time To Die" pēdējoreiz iejūtas Džeimsa Bonda tēlā, ķīnieši uz lielā ekrāna vis tik drīs neieraudzīs. Pirmizrāde pārcelta. (Foto: Publicitātes)

Pieci miljardi negūtās peļņas - kinoindustrija koronavīrusa dēļ gatavojas skarbai vasarai

Kino
4. martā 13:50 2020. gada 4. martā 13:50
  Jauns.lv
Koronavīrusa draudu dēļ visā pasaulē slēgts simtiem kinoteātru - un kinoindustrija gatavojas grūtai vasarai, jau rēķinoties, ka neiegūs par biļešu pārdošanu ieplānotos miljardus ASV dolāru.

Laika posmā no 24. janvāra līdz 23. februārim Ķīnā kinoskatītāji par biļetēm atstājuši vien 4,2 miljonus ASV dolāru. Salīdzinājumam - pērn šajā pašā laika posmā šis skaitlis bija... 1,76 miljardi.

Koronavīrusa dēļ Ķīnā kinoteātri slēgti, tāpat skatītāju skaits krietni sarucis Japānā, Dienvidkorejā, Itālijā - citos reģionos, ko skāris "Covid-19" uzliesmojums. Un izdevums "Hollywood Reporter" aprēķinājis, ka vīrusa dēļ kinoindustrija cietīs vismaz piecus miljardus ASV dolāru lielus zaudējumus. Citi eksperti gan saka - tirgus atgūsies, jo vīrusu taču apkaros un cilvēki, pēc mākslas izslāpuši, metīsies uz kinoteātriem ar dubultu sparu.

"Protams, ietekme uz industriju vīrusam ir. Bet krīze tiks atrisināta, filmas atkal tiks laistas klajā. Un pieprasījums būs tāds, kāds vēl nav bijis," uzskata mediju analīzes uzņēmuma "Comscore" vadošais analītiķis Pols Dergarabedjans. "Ja tu nedēļām vai pat mēnešiem esi spiests uzturēties mājās, tad brīdī, kad viss puslīdz atgriezīsies sliedēs, domāju, būs liela interese par aktivitātēm, kas saistās ar došanos ārpus mājas."

Ar grūtībām jau saskārušās studijas, kas radījušas vairākus 2020. gada potenciālos kases grāvējus, kuru iznākšana plānota pavasarī. "Disney", visticamāk, uz laiku atcels populārās animācijas filmas "Mulan" jaunās versijas iznākšanu. ASV pirmizrāde plānota marta beigās. Tāpat "Universal" jau atcēlusi Džeimsa Bonda sērijas jaunās filmas "No Time To Die" Ķīnas pirmizrādi. Bija paredzēts, ka katra no šīm filmām kases ieņēmumos visā pasaulē gūs vismaz miljardu dolāru. Un Ķīnas tirgum šajā ir ļoti nozīmīga loma.

Pagaidām gan neviena lielā kinostudija nav paziņojusi, ka koronavīrusa dēļ pavisam atceļ kādas filmas iznākšanu. Daudzi gan uzskata, ka piesardzības dēļ to vajadzētu darīt, jo cilvēkiem tak nevajadzētu pulcēties pūļos, tostarp vairākas stundas pavadīt kopā slēgtā telpā kinoseansā. Tā Džeimsa Bonda fanu lapas "MI16-HQ.com" veidotāji nosūtījuši atklātu vēstuli studijām "EON Productions", "MGM" un "Universal", lai lūgtu "No Time To Die" pirmizrādi pārcelt vismaz uz vasaru. "Tā ir tikai filma," rakstīts atklātajā vēstulē. "Fanu un viņu ģimeņu veselība ir daudz svarīgāka. Mēs šo filmu gaidījām četrus gadus. Vēl četri mēneši nemainīs filmas kvalitāti un tikai palīdzēs palielināt kases ieņēmumus Daniela Kreiga pēdējam iznācienam."

Citi šobrīd lasa

FOTO: glaunas mājas, miljonu vērti īpašumi un idilliskas miera ostas - tā dzīvo pašmāju zvaigznes
Saņemot nevis jauno vakcīnu, bet gan placebo - mirst jaunā koronavīrusa vakcīnas brīvprātīgais 5
Fitnesa skaistule Samanta Balode vēlreiz kļūst par IFBB pasaules čempioni; šoreiz arī Absolūto uzvarētāju 5
Pievienot komentāru

Ефремову смягчили наказание за смертельное ДТП

«Я офигела!»: Муцениеце шокировала цена за вход в туалет торгового центра 1