Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Inese Galante ielūdz klausītājus uz "Ziemassvētku prelūdijām". (Foto: LETA)

Ineses Galantes Ziemassvētku koncertos varēs dzirdēt franču komponista Guno pirmatskaņojumu 1

Mūzika
4. decembrī 23:45 2019. gada 4. decembrī 23:45
Jauns.lv / LETA
Rīgas Doma baznīcā 14.decembrī plkst.15 un plkst.19 izskanēs Ineses Galantes fonda koncerti "Ziemassvētku prelūdija", kurā pirmatskaņojumu piedzīvos franču komponista Šarla Fransuā Guno skaņdarbi, informēja koncertu organizatoru pārstāvji.

Klasiskās mūzikas koncertos "Ziemassvētku prelūdija" būs dzirdami ne tikai Guno skaņdarbi, bet arī tradicionālās svētku melodijas. Uz skatuves kopā ar Inesi Galanti uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, pianists Andrejs Osokins, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī konkursa Ineses Galantes talanti laureāti un tādi izpildītāji kā Līga Griķe, Reinis Tomiņš un Rūdolfs Miķeļsons.

Kā norādīja Galante, koncerta apmeklētāji varēs noklausīties vairākus pirmatskaņojumus. Latviešu ērģelnieks Kalējs, ar kuru kopā Galente veidojusi koncerta programmu, pirms vairākiem gadiem Parīzē atklāja "aizmirstus dižā franču komponista" darbus. "Tie gaidīja īsto brīdi: koncertā "Ziemassvētku prelūdija" mēs pirmo reizi izpildīsim šīs unikālās kompozīcijas," pavēstīja Inese Galante.

Kalējs akcentēja, ka viens no neparastākajiem atradumiem bijis Guno skaņdarbs "Ave Verum". Kompozīciju jauktajam korim un klavierēm koncertā izpildīs variantā, kas bija publicēts 19.gadsimta beigās.

"Tāpat ļoti interesants būs Ineses Galantes un Sergeja Jēgera duets, kas skatītājiem dziedās brīnišķīgo Guno "Santa Maria". Daudzi no franču ģēnija skaņdarbiem, kurus mēs iekļāvām programmā, uz lielās skatuves tiks atskaņoti pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē," pastāstīja Kalējs.

Koncertus organizē Ineses Galantes fonds. Biļetes uz koncertiem "Ziemassvētku prelūdija" var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

Citi šobrīd lasa

Liktenīga avārija, kas atstāja sekas uz visu mūžu: 33 gadus vecā Linda ik dienu cīnās ar stiprām sāpēm
Kažoki un milzīgas dūnu jakas joprojām ir modē. Ziemas sezonas stila parāde 1
Kuģniecības uzņēmumus visā pasaulē brīdina neizmantot Ventspils ostu 93
Pievienot komentāru

Плохая примета: семью Аллы Пугачевой предупредили о несчастье

Семья Заворотнюк вышла на связь с поклонниками и рассказала о тех, кто поддерживает актрису