Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Inese Galante ielūdz klausītājus uz "Ziemassvētku prelūdijām". (Foto: LETA)

Ineses Galantes Ziemassvētku koncertos varēs dzirdēt franču komponista Guno pirmatskaņojumu 1

Mūzika
2019. gada 4. decembrī 23:45 2019. gada 4. decembrī 23:45
  Jauns.lv / LETA
Rīgas Doma baznīcā 14.decembrī plkst.15 un plkst.19 izskanēs Ineses Galantes fonda koncerti "Ziemassvētku prelūdija", kurā pirmatskaņojumu piedzīvos franču komponista Šarla Fransuā Guno skaņdarbi, informēja koncertu organizatoru pārstāvji.

Klasiskās mūzikas koncertos "Ziemassvētku prelūdija" būs dzirdami ne tikai Guno skaņdarbi, bet arī tradicionālās svētku melodijas. Uz skatuves kopā ar Inesi Galanti uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, pianists Andrejs Osokins, komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs, Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā, kā arī konkursa Ineses Galantes talanti laureāti un tādi izpildītāji kā Līga Griķe, Reinis Tomiņš un Rūdolfs Miķeļsons.

Kā norādīja Galante, koncerta apmeklētāji varēs noklausīties vairākus pirmatskaņojumus. Latviešu ērģelnieks Kalējs, ar kuru kopā Galente veidojusi koncerta programmu, pirms vairākiem gadiem Parīzē atklāja "aizmirstus dižā franču komponista" darbus. "Tie gaidīja īsto brīdi: koncertā "Ziemassvētku prelūdija" mēs pirmo reizi izpildīsim šīs unikālās kompozīcijas," pavēstīja Inese Galante.

Kalējs akcentēja, ka viens no neparastākajiem atradumiem bijis Guno skaņdarbs "Ave Verum". Kompozīciju jauktajam korim un klavierēm koncertā izpildīs variantā, kas bija publicēts 19.gadsimta beigās.

"Tāpat ļoti interesants būs Ineses Galantes un Sergeja Jēgera duets, kas skatītājiem dziedās brīnišķīgo Guno "Santa Maria". Daudzi no franču ģēnija skaņdarbiem, kurus mēs iekļāvām programmā, uz lielās skatuves tiks atskaņoti pirmo reizi ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē," pastāstīja Kalējs.

Koncertus organizē Ineses Galantes fonds. Biļetes uz koncertiem "Ziemassvētku prelūdija" var iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā.

Citi šobrīd lasa

"Es nevaru būt balts, un tas nav iespējams," - grupas "Tranzīts" līderim Ralfam Rubenim - 50!
Latvijā reģistrēti desmit jauni Covid-19 slimnieki; visu saslimšanu cēloņi ir noskaidroti
Draugi nofilmē, kā sieviete no slidkalniņa ieslīd okeānā, kur viņu gaida haizivs 2
Pievienot komentāru

Хакера из России обвинили в краже «постыдных» фото Меган и Гарри

8-летняя внучка Пугачевой дебютировала в качестве певицы