Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Radošās darbības desmito gadadienu svinēs vokālā grupa “Latvian Voices”
"Latvian Voices". (Foto: Publicitātes)

Radošās darbības desmito gadadienu svinēs vokālā grupa “Latvian Voices”

Mūzika
2019. gada 30. novembrī 14:02 2019. gada 30. novembrī 14:02
  Jauns.lv
12. decembrī kultūras un mākslas telpā “Hanzas perons” vokālā a cappella grupa “Latvian Voices” ar divdaļīgu koncertu svinēs savu radošās darbības desmito gadadienu.

Koncerta pirmajā daļā pirmatskaņojumu piedzīvos komponistes Lauras Jēkabsones “Vox Femme”. Iedvesmojoties no Latvijas sieviešu dzīvesstāstiem, Lauras Jēkabsones jaundarbs veidots kā daudzslāņains muzikāls vēstījums, kas, tautasdziesmu tekstiem mijoties ar simboliski spēcīgu latviešu sieviešu dzeju (Martuževa, Ivaska, Zālīte), ieskanoties Latgales tradicionālajiem dziedājumiem un dzīvesstāstu fragmentiem, izlīkumo caur sievietes mūža ritumu un simboliskās paralēlēs atblāzmo mūsu tautas likteņgaitas. Tautasdziesmu poētikas un 20. gadsimtā tapušās oriģināldzejas muzikālais savijums izplūdina robežas starp laikmetiem un paaudzēm, ļaujot klausītājam “Vox Femme” emocionālo dziļumu atklāt un izdzīvot caur savām personiskajām asociācijām.

Komponistes Lauras Jēkabsones jaundarbs tapis, sadarbojoties ar latviešu folkloras un dzīvesstāstu pētnieci Sanitu Reinsoni. Koncerta režisors un videomākslinieks ir Roberts Rubīns. Horeogrāfiju veidojusi Lilija Lipora.

Jubilejas koncerta otrajā daļā būs dzirdamas klausītāju iemīļotākās dziesmas – Latvijas un ārzemju populārās mūzikas kaverversijas, kā arī Ziemassvētku laika melodijas.

Grupa, kas 2009. gadā izveidojās kā projektu sastāvs koncertdarbībai Vācijā, strauji ieguva starptautisku atzinību a cappella pazinēju vidū Eiropā un ārpus tās. Kopš 2012. gada grupa darbojas kā profesionāla vienība, regulāri uzstājoties ASV, Āzijā un Eiropā, kā arī rīkojot savu a cappella mūzikas festivālu Valmierā. Latvijas klausītāju vērību grupa ieguva 2014. gadā, kļūstot par “Rīga 2014”, Eiropas Kultūras galvaspilsētas, muzikālo seju. 10 gadu laikā grupa ir ieskaņojusi 7 ierakstu albumus sadarbībā ar pašmāju un ārzemju producentiem.

Citi šobrīd lasa

Anglijā pašnāvību izdara televīzijas šova dalībniece un 13 bērnu māte 4
Levits sajūsmā, Skrastiņu sveic jubilejā - Dailes teātrī pirmizrāde ilgi gaidītajam "Ārstam"
"Turpināsim Tevis iesākto ceļu" - Rebenoka tuvākie publicē pēdējo kopbildi un atvadu vārdus
Pievienot komentāru

"Отхватил себе Жар-птицу": Пугачева в модном прикиде пококетничала с Галкиным

"Человек же уже умер": мать погибшего в ДТП Сергея Захарова простила Михаила Ефремова