Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: kinomīļi kuplā pulkā nosvin filmas "Jelgava 94" pirmizrādi 54

Sarkanais paklājs
2019. gada 19. septembrī 12:22 2019. gada 19. septembrī 12:22
  Jauns.lv
Trešdien, 18. septembrī, "Kino Citadele" notika pēc Jāņa Joņeva kulta romāna "Jelgava 94" motīviem tapušās spēlfilmas Rīgas pirmizrāde.

Pirmizrādes lūgtie viesi un radošā komanda pirms filmas nolūkošanās gan pozēja pie foto sienas, gan kavējās saviesīgās sarunās.

Par filmu:

Filmas stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.

Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams, būs kauns, bet tikpat iespējams, ka tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve. Filma veidota Jura Podnieka studijā ar Nacionālā kino centra atbalstu.

"Jelgava 94" režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors Matīss Gricmanis, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska. "Jelgava 94" ir debijas filma virknei jauno aktieru: galvenā varoņa atveidotājam Bruno Biteniekam, viņa ekrāna mīlestībai Elizabetei Zviedrei, draugiem Aleksim Tauriņam,  Endijam Žukam un citiem. Filmā jauniešu vecākus, skolotājus un citus tēlus atveido tādi labi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns, Kaspars Aniņš un citi.

Citi šobrīd lasa

Levits izsludina piecus ar Covid-19 ārkārtas situāciju saistītus likumu grozījumus 20
Dienas FOTO: Doma laukumā, spītējot Covid-19, jau tiek domāts par vasarīgām izklaidēm 4
Fani nobažījušies: vai pandēmijas dēļ necietīs Krištianu Ronaldu stils?
Tēmas: Labs kino
Skatīt visus komentārus

Беременная Кэти Перри оригинально рассекретила пол ребенка от Орландо Блума

Татьяна Брухунова рассказала, как ее родители относятся к 74-летнему Евгению Петросяну