Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Grupa "Pelni" un Jānis Rokpelnis. (Foto: Publicitātes)

Klajā nāk inteliģentās rokgrupas "Pelni" debijas albums - dziesmas ar Jāņa Rokpeļņa tekstiem 4

Mūzika
2019. gada 12. augustā 17:01 2019. gada 12. augustā 17:01
  Jauns.lv
Grupa “Pelni” ir vienīgā muzikālā apvienība Latvijā, kas izpilda dziesmas tikai ar dzejnieka Jāņa Rokpeļņa tekstiem. Šīs dzejas popularizēšana ir viens no grupas pamatmērķiem, tāpēc kompozīcijās īpaša nozīme un uzmanība vērsta lirikai, katrai dziesmai radot atbilstošu noskaņu.

Grupas debijas albumam dots nosaukums "Nospiedumi". Senākais albumā iekļautais dzejolis “Migla” (1970) ir no Rokpeļņa pirmā dzejas krājuma “Zvaigzne, putna ēna un citi”. Tāpat albumā ietverta dzeja, kas lasāma Rokpeļņa jaunākajā dzejas krājumā “Tīmeklītis”.

“Nospiedumi ir kā zīmes, piemiņa par to, ko mūsos ir atstājis laiks, piedzīvotais un pārdzīvotais, cilvēki, satikšanās, šķiršanās, zaudētais un atkal iegūtais. Nospiedumi pārklājas un šķērso viens otru, savijas, veidojot paliekošus rakstus. Reizēm tikko jaušams pieskāriens var ieaugt par svarīgu līniju mūsu dzīvē. Bet reizēm tās ir dziļas rētas, kas, laikam ejot, izceļas virspusē. Nospiedumi veido mūs par to, kas mēs esam.” stāsta grupa. 

Albuma skanējums veidots, iedvesmojoties no 90. gadu alternatīvās rokmūzikas. Smagnējība un pamatīgums, skarbums, lakonisms un vienlaikus lirisms, vienkāršība un intimitāte ir albumu raksturojoši elementi.

Grupa "Pelni" savu darbību sāka Jēkabpilī 2018.gada aprīlī. Tās dalībnieki ir: Anna Sēruma (dziesmu autors, producents, vokāls, ģitāra), Alise Kļaviņa (vokāls, basģitāra) un Jānis Miķēns (bungas). Debijas albums tika prezentēts Jēkabpilī, 9. augustā. Albuma prezentācijas koncerti plānoti rudenī Cēsīs, Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī un citviet Latvijā.

Citi šobrīd lasa

67 gadus vecā Brižita Makrona peldkostīmā izskatās vēl jaunāka nekā mini kleitās
Ķuzis apstiprināts jaunā amatā 3
Zemgus Girgensons ar sievu paziņo par gaidāmu ģimenes pieaugumu 1
Skatīt visus komentārus

«Гарри был потрясен»: стало известно, каким нарядом Меган соблазнила принца

Четыре года не видели внуков: почему Джоли запретила детям навещать родителей Питта?