Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"To daru mīlestības vārdā. Savādāk nevaru," saka Armands Birkens. (Foto: Rojs Maizītis)

"Čikāgas piecīšu" Birkens honorāru par koncertu "Mīlestības vārdā. 18+" ziedos labdarībai 41

Slavenības
2018. gada 6. decembrī 12:40 2018. gada 6. decembrī 12:40
Jauns.lv
Reiz tik slavenās grupas "Čikāgas piecīši" mūziķis Armands Birkens savu honorāru, ko saņēma par dalību koncertā "Mīlestības vārdā. 18+", nolēmis ziedot labdarībai.

To mūziķis pats atklājis sociālās saziņas tīklā "Facebook", ierakstot: "Esmu nolēmis noziedot savu honorāru par manis dziedāto dziesmu "Mūsu mīlestība" labdarībai Latvijā. To daru mīlestības vārdā. Savādāk nevaru."

"Biju patiesi priecīgs un pagodināts par aicinājumu dziedāt 19. novembra koncertā Rīgā! Bija prieks vispār būt Latvijā šajā vēsturiskajā laikā, kur nu vēl dziedāt! Par to, kas nācis klajā pēc koncerta, šobrīd nekomentēšu. Visi esam un būsim atbildīgi par savu rīcību. Pateicos kolēģiem, mūziķiem par labo sadarbību koncertā! Man tas ļoti gāja pie sirds," tā Birkens.

Kā jau vēstīts, pēc koncerta "Mīlestības vārdā. 18+" tika sacelta pamatīga ažiotāža. Vispirms internetā daudzi cilvēki, to vidū arī pazīstami mākslinieki, kritizēja dziedātāju Eviju Vēberi par "šķību dziedāšanu", bet pēcāk LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" publiskoja summas, ko par koncertu saņēma mākslinieki, kuri tajā strādāja.

Saistītās ziņas

Šipkēvicam 17 000, Vēberei - 666 eiro, Jubaltam apaļa nulle - publicēts, cik saņēmuši koncerta "Mīlestības vārdā. 18+" dalībnieki 315
FOTO: "Instrumenti", Renārs Kaupers un "Cosmos" koncertā „Mīlestības vārdā. 18+” pulcē tūkstošus 2
Jandāliņš ap Olgas dziesmu turpinās. Rajecka: "Tā bija un ir mana mīlestības himna" 323

Summas izrādījās gluži vai pasakainas - šī koncerta izpildproducents Jānis Šipkēvics autoratlīdzībās saņēmis vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, videografiku autors Gatis Mūrnieks ap 6400 eiro, Reinis Sējāns – ap 5800 eiro, liecina LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” publiskotā informācija no pašas Kultūras ministrijas mājaslapas, kas pēc lielās intereses par šī pasākuma izmaksām no tās gan tika izņemta. Plaši apspriestā izpildītāja Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, bet, piemēram, "Prāta vētras" dalībnieks Renārs Kaupers – 1000 eiro. Savukārt cits "Prāta vētras" dalībnieks Jānis Jubalts, kurš arī uzstājās šajā koncertā, raidījumam norādīja, ka autoratlīdzību nav saņēmis vispār, jo uzstājies draugu aicināts.

Vēl pamatīgas summas saņēmuši šī koncerta organizētāji no Kultūras ministrijas puses. Kopējās autoratlīdzību summas pārsniegušas 57 000 eiro, un nekāds konkurss par šī koncerta producēšanu nav bijis rīkots. Mākslinieku izvēle un autoratlīdzību lielums bijis Jāņa Šipkēvica ziņā.

Citi šobrīd lasa

5 stila odziņas, ko savas karjeras laikā radījis Karls Lāgerfelds 4
Kaislības kā "Hameleonu rotaļās" - kārtējais krāpšanas skandāls Kardašjanu klanā 7
Ieskaties - pirmais VIDEO no Kiviča un Skulmes jaunā realitātes šova 125
Skatīt visus komentārus

Пенсионер несколько лет насиловал малолетнюю внучку и продавал ее другим старикам

Видео: женщина развлекалась в барах и принимала поздравления с днем рождения дочери, пока та умирала дома от голода и обезвоживания