Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mūsu Laura šogad konkursam nekvalificējās. (Foto: Vyacheslav Prokofyev/TASS)

Fakts: Eirovīzija latviešus gluži vienkārši vairs neinteresē 139

Mūzika
2018. gada 11. maijā 17:50 2018. gada 11. maijā 17:50
Jauns.lv / LETA
Vairāk nekā puse jeb 70% Latvijas iedzīvotāju neseko līdzi Eirovīzijas dziesmu konkursa notikumiem, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" veiktās aptaujas rezultāti.

Konkursa norisēm noteikti seko vien seši procenti iedzīvotāju, savukārt 22% respondentu norādījuši, ka tiem drīzāk seko. Diviem procentiem aptaujāto uz šo jautājumu bijis grūti izvērtēt savu nostāju. To, ka noteikti seko līdzi Eirovīzijas konkursam, biežāk atzīst jaunieši vecumā līdz 30 gadiem.

Aptaujāto iedzīvotāju domas par to, vai Latvijas pārstāve Laura Rizzotto iekļūs Eirovīzijas finālā, dalījās. Tomēr nedaudz vairāk bija to iedzīvotāju, kas sliecās domāt, ka viņa neiekļūs finālā - 34% pretstatā 28%, kas prognozēja Latvijas pārstāves iekļūšanu finālā. Arī šajā jautājumā optimistiskākās prognozes pauda jaunieši - 33% jauniešu vecumā līdz 30 gadiem bija pārliecināti par Rizzotto iekļūšanu Eirovīzijas finālā, kamēr vecuma grupā no 50 līdz 60 gadiem šādu pozitīvu scenāriju pieļāva 23% aptaujāto.

Laikā no 8.maija līdz 10.maijam ar interneta starpniecību pētījumu kompānija aptaujāja visā Latvijā aptaujāja 826 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kā ziņots, Latvijas pārstāve Rizzotto ar dziesmu "Funny girl" ceturtdienas vakarā neguva pietiekami augstu skatītāju un žūrijas vērtējumu, lai kvalificētos dalībai starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

Konkursa finālā 12.maijā uzstāsies Igaunijas, Lietuvas, Austrijas, Kipras, Izraēlas, Čehijas, Bulgārijas, Albānijas, Somijas, Īrijas, Serbijas, Moldovas, Ungārijas, Ukrainas, Zviedrijas, Austrālijas, Norvēģijas, Dānijas, Slovēnijas un Nīderlandes mākslinieki, kuri sevi pierādīja pusfinālos, rīkotājvalsts Portugāle, kā arī "lielā piecinieka" valstis, kurām dalība finālā ir garantēta - Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Lielbritānija.

Citi šobrīd lasa

Dziedātāja Adele izšķīrusies no vīra 9
Likumsargi Austrālijā palīdzējuši bezpajumtniekam atrast viņa pazudušo žurku Lūsiju 16
FOTO: britu karaliskā ģimene karalienes Elizabetes dzimšanas dienā apmeklē Lieldienu dievkalpojumu 4
Skatīt visus komentārus

Принца Гарри и герцогиню Меган после рождения первенца на несколько лет отправят в Африку

Подробности жутких взрывов на Шри-Ланке: 207 погибших, более 520 пострадавших