Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kā patiesībā jūtas karaliene Elizabete II, ja viņas priekšā neklanās un nekniksē
Karalienei kniksē popzvaigzne Lady Gaga. (Foto: WENN/Vida Press)

Kā patiesībā jūtas karaliene Elizabete II, ja viņas priekšā neklanās un nekniksē 1

Slavenības
2017. gada 1. jūnijā 13:18 2017. gada 1. jūnijā 13:18
  Kasjauns.lv
Viņas Majestāte Anglijas karaliene Elizabete II ir pieradusi, ka viņas priekšā kungi paklanās, bet dāmas piedevām arī kniksē. Tā dara arī viņas pašas ģimene. Galu galā viņa ir valdošais monarhs.

Klanās un kniksē arī karalienes Elizabetes II ģimene, sākot ar pašas dēlu un beidzot ar mazbērniem. Ikreiz karalienei ienākot telpā, šādi arī viņi izrāda nelielu cieņas apliecinājumu.

Karalienei kniksē arī pašas ģimene. (Foto: REX/ Vida Press)

Ko tad, ja Viņas Majestāte sastop cilvēkus, kas nezina šo standarta etiķeti? Vai arī ļaudis satraucas un aizmirst, kas bija jādara, jeb izdara ko pavisam citu? Bet, ja kāda indivīda pārliecība neuzskata par vajadzīgu klanīties cita cilvēka priekšā, jo nav taču vairs 1852. gads?

Arī dēla Čārlza otrā sieva Kornvolas hercogiene Kamilla. (Foto: Photo Pool/Anwar Hussein Collection/ WENN/Vida Press)

Ja gadījumā arī tu nevēlētos sasveicināties ar Viņas Majestāti paklanoties vai noslīgstot dziļā reveransā, izrādās karaliene to nepavisam neņemtu ļaunā, un par slikto toni neuzskatītu!

Dikijs Arbiters, viens no vecākajiem karalienes galminiekiem, kurš kā preses sekretārs Bekingemas pilī un Klārensa namā nostrādājis 12 gadus, jau 2014. gadā atklāja: lai gan daudzi ar prieku pilda seno tradīciju ar paklanīšanos un kniksi karalienes priekšā, tas „nav nepieciešams”, un karaliene to uztver „ļoti viegli”.

Arī Madonna noslīgst dziļā reveransā. (Foto: REX/ Vida Press)

„Tas ir mīts, kas nāk no seno laiku hronikām, ka ikreiz, kad garām paiet karaliskās ģimenes pārstāvis, tev jāpakniksē vai jāpaklanās,” viņš norāda. „Šāds likums nepastāv. Ja jūs tā nedarāt vai nejūtaties ērti to darot, jeb vienkārši nevēlaties – nav jāraizējas. Tas nenozīmē, ka neizrādāt karalienei pietiekamu cieņu un jūs tūlīt aizsūtīs uz Taueru.”

„Cilvēki tomēr cenšas paklanīties vai kniksēt karalienei,” norāda kāds cits karaļnamam tuvs cilvēks. „Tas ir tikai labais tonis, taču nepastāv likums, ka jums tas būtu jādara obligāti.”

Karalienei kniksēja arī bijusī Dzelzs lēdija Margareta Tečere. (Foto: Brian Harris/REX/ Vida Press)

Monarhijas oficiālajā mājaslapā arī skaidri un gaiši rakstīts, ka reveranss nav nepieciešams, taču galvenajos vilcienos izstāsta, kas un kā darāms, ja cilvēki „tomēr vēlas ievērot senās tradīcijas”.

Citi šobrīd lasa

Grūti noticēt, bet 30 gadu laikā minimālā alga Latvijā augusi 370 reizes. 1991. gadā tā bija 1,35 eiro 33
VIDEO: jaunā vīra pārsteigums kāzu svinību laikā izvēršas par pilnīgu katastrofu 1
Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 3
Pievienot komentāru

Без макияжа и в халате: Алла Пугачева показала себя сразу после банных процедур

Галкин рассказал 7-летнему сыну про советский дефицит