„Jaunā viļņa” režisors Aishai liek meklēt jaunas kurpes
Slavenības
2009. gada 21. jūlijs, 10:45

„Jaunā viļņa” režisors Aishai liek meklēt jaunas kurpes

Jauns.lv

Jau aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā ieradās starptautiskā jauno izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis” dalībnieki. Sestdien arī Latvijas pārstāve Aisha pārcēlās uz Jūrmalu, kur nu jau vairākas dienas saspringti strādā pie saviem priekšnesumiem.

Pirmais mēģinājums Jūrmalas kinostudijā „Cinevilla” norisinājās jau sestdien, un ilga piecas stundas, līdz pat vieniem naktī. Tajā „Jaunā viļņa” dalībnieki konkursa organizatorus iepazīstināja ar savu repertuāru, kā arī tērpiem. Diemžēl vairākas jaunās zvaigznes pirmā atrādīšanās noveda līdz asarām. „Jaunā viļņa” galvenais režisors Aleksandrs Revzins izbrāķēja ne viena vien konkursanta izvēlētās dziesmas, lai gan iepriekš dziedātāju pārstāvji repertuāru bija nosūtījusi uz Maskavu un saskaņojuši ar „Jaunā viļņa” rīkotājiem. Atgādinām, ka pērn arī Latvijas pārstāvim Donam jeb Artūram Šingirejam dažas dienas pirms kāpšanas uz skatuves Revzins liedza dziedāt viņa izvēlēto Fredija Merkūrija „Bohēmijas rapsodiju”. Arī Aishai festivāla galvenais režisors rosinājis padomāt par dziesmu maiņu, taču mūziķei pagaidām izdevies paturēt gan „Me and Bobby McGee”, gan „Noč” savā konkursa dziesmu sarakstā.

Sāpīgus brīžus un pat histērijas vairākiem „Jaunā viļņa” dalībniekiem nācies piedzīvot arī pirmajā skatuves tērpu parādē. Tāpat kā dziesmas, arī tērpu skices ar audumu paraugiem iepriekš visiem bija jāsaskaņo ar Maskavu, taču pirmā mēģinājumā laikā „Jaunā viļņa” galvenais režisors vairāku konkursantu tērpus izbrāķējis. Kādai dziedātājai pat paziņots, ka jāmaina visas četras iepriekš sagatavotās kleitas!

Aishai, kuras tērpus „Jaunajam vilnim” veidojusi modes māksliniece Katja Šehurina, tik lielu pārdzīvojumu nebija. Atrādot kleitu, kurā dziedātāja iecerējusi tērpties, izpildot dziesmu „Me and Bobby McGee”, mūziķei, stāstot, ka iecerējusi tērpam pieskaņot garus zābakus, Aleksandrs Revzins paziņojis: „Zābakus – nekādā gadījumā! Šai kleitai obligāti jābūt komplekta ar kurpēm!”

Inta Mengiša/Foto: Dmitrijs Kijonoks, Kristīna Bogatirjova