Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

9 gadus vecs biznesmenis atver jau trešo kompāniju. FOTO 28

Trakā pasaule
2013. gada 12. martā 07:30 2013. gada 12. martā 07:30
Uzņēmējdarbībā Henrijs ienāca septiņu gadu vecumā. Tagad puikam ir 9, un viņš vēris jau trešo firmu. Viņa uzņēmumu finansu panākumi pārspēj pat paša cerēto: nedēļas laikā peļņa sasniedza mēnesī plānoto!

Puikas pirmais bizness bija kūtsmēslu tirgošana, taču šobrīd viņš ir gan boss, gan radošais direktors savā saldumu veikalā.

Mazais Henrijs pamatoti uzskatāms par visjaunāko biznesmeni Lielbritānijā. Viņam ir komersanta smadzenes! Henrija pirmais bizness aizsākās laikā, kad viņam bija vien septiņi gadi – Henrijs tirgoja kūtsmēslus. Viņš mēslu maisam bija uzlicis pievilcīgu cenu – nieka 80 santīmus par iepakojumu. Bizness gāja kā smērēts: viņam izdevās pārdot septiņus maisus.

Henrijam amats bija rokā, un nākamais komersanta dižplāns bija šāds: labdarības veikalos viņš par dažiem pensiem iegādājās visādus štruntus un tad produkciju izvietoja eBay vietnē. Šis ģeniālais plāns zēnu nodrošināja jau ar 120 latu peļņu.

Tagad uzņēmīgais zēns atvēris savu saldumu veikalu internetā. Februāra sākumā konfekšu piegādes uzņēmums jau bija saņēmis ap 100 pasūtījumu, tādējādi vienas nedēļas laikā boss nopelnīja tik, cik bija plānojis nopelnīt mēneša laikā.

„Esmu šī veikala vadītājs, kā arī radošais direktors,” saka mazais komersants, kurš biznesā iesaistījis arī savu māmiņu – viņa nodarbojas ar kārumu piegādi, kā arī uztur saldumu veikala mājaslapu.

Bērna tēvs ir 52 gadus vecs mārketinga speciālists, un tētis ar dēlu mēdz pavadīt laiku, konsultējot viens otru biznesa lietās, apmainoties ar stratēģijas redzējumiem.

Henrijs saka, ka biznesa idejas viņa galvā dzīvojušas jau kopš viņa piecu gadu vecuma. „Redziet, es nebaidījos ķerties pie kūtsmēslu biznesa, lai gan tā bija smirdīga nodarbošanās,” komentē mazais brašulis.

Runājot par savu saldumu veikalu, argumentācija zēnam ir vienkārša, proti, neviens taču labāk par bērniem nezina, kādus saldumus tiem vajag!  Tieši tāpēc Henrijs pats izdomā našķu krāsu, garšu un formu. Jo viņš taču zina!

„Piecus procentus no nopelnītā es uzreiz novirzu firmas attīstībai. Pārējo tērēju un arī uzkrāju. Man ir lieli plāni attiecībā uz nākotni – es gribētu būt liels biznesmenis un arī filmu režisors,” stāsta Henrijs.

Vienīgais, kas pašam nepatīk savā rūpalā, ir fakts, ka pēc saldumu ēšanas jāmazgā zobi... Zobu tīrīšana nav Henrija mīļākā nodarbe, taču viņš to dara regulāri, tam seko līdzi arī bērna mamma.


Kasjauns.lv, Foto: ekrānuzņēmumi no thedailymail.com

Citi šobrīd lasa

Igaunijā saņemta pirmā atļauja eitanāzijai: no dzīves atteikusies skolotāja, četru bērnu māte 5
Tikai vakarā izkāpi no zābakiem? Kā atpūtināt kājas
Latvijā beidzot ir valdība: deputāti atbalstījuši Krišjāņa Kariņa Ministru kabinetu 43
Skatīt visus komentārus

Шокирующее видео: лифт раздавил выходившего юношу

"Все у нас было!": Басков рассказал подробности романа с Волочковой