Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Parlamentā pieprasa kungiem čurāt sēdus, nevis stāvus

Trakā pasaule
2013. gada 3. maijā 16:07 2013. gada 3. maijā 16:07
 
Zviedrijas avīzēs pēdējā laikā viskarstāk apzelētais temats saistīts ar ļoti diskrētu jautājumu. Proti, kreisi noskaņots deputāts rosina ar likumu noteikt, ka vīriešiem gan publiskajās tualetēs, gan arī mājās uz poda pieklātos čurāt sēdus. Jaunais likumprojekts izsaucis asas diskusijas. Galvenokārt, saprotams, pašu vīriešu vidū.

„Ja izdotos vīriešus pieradināt pie čurāšanas sēdus, krasi mazinātos ģimenes skandālu skaits,” stāsta likumprojekta autors, kuram ir arī ļoti daudz domubiedru.

Jautājumu par čurāšanu sēdus vai stāvus Zviedrijas parlaments izskatīja šonedēļ, bet pie gala lēmuma deputāti vēl nav nonākuši. Šajā jautājumā nav vienprātības!

Likumprojekta iniciators ir kreisi noskaņotais Vigo Hansens. Argumenti, kāpēc kungiem klātos uz poda sēdēt, nevis pie tā stāvēt, viņam ir vairāki. Galvenais – higiēnas apsvērumi. Šo apsvērumu ļoti novērtē zviedru sievietes. Otrs būtiskais aspekts saistīts ar dzimumu vienlīdzību, un visbeidzot trešais arguments runā par veselību. Deputāts Hansens uzskata, ka čurāšana sēdus profilaktiski iedarbojas uz prostatas vēzi, kas arī Zviedrijā ir viens no izplatītākajiem vēža veidiem vīriešu vidū.

„Ja izdotos vīriešus pieradināt pie čurāšanas sēdus, krasi mazinātos ģimenes skandālu skaits,” stāsta likumprojekta autors, kuram ir arī ļoti daudz domubiedru. Tāpat viņam ir pūkainas aizdomas, ka uzlabotos zviedru seksuālās dzīves kvalitāte.

Likuma oponenti uzskata, ka tādas intīmas lietas kā čurāšanas poza būtu jāatstāj cilvēku pašu ziņā. Turklāt, ja sievas sāktu saviem vīriem paģērēt sēdēšanu uz poda, to varētu uzskatīt par emocionālu vardarbību pret tuvāko.

Jāpiebilst, ka čurāšanas etiķete izsenis apspriesta vairākās labas uzvedības grāmatās. Piemēram, labas manieres apguvis vīrietis tualetē, kurā atrodas tikai klozetpods, nekad nečurās stāvus, - tam domāts tikai un vienīgi pisuārs. Ja telpā pieejams tikai pods, tajā jānokārtojas sēdus stāvoklī. Tā ir higiēnas prasība, kas gan vēsturiski nav iegājusies kā norma.

Kasjauns.lv, Foto: Bulls Press

Citi šobrīd lasa

No veikalā pirktām olām izšķiļas paipalas 9
Dzērājšoferis izdzīvo baisā avārijā un satraucas par aifonu 9
Elitārā šampanieša neglītā puse – veids, kā ievāc tam paredzētās vīnogas 2
Pievienot komentāru

"Обеднели богачи": мужа Кристины Орбакайте подняли на смех в Сети

"Она увидела это маленькое личико и так обрадовалась...": роженица умерла из-за коронавируса после появления на свет близнецов